Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthoni internet szolgáltatás...

Otthoni internet szolgáltatás esetén érdemes átmenni a Vodafonetól a Telekomhoz? Részletezem a problémát a leírásban.

Figyelt kérdés

Csepelen lakom. Vodafone előfizetésem van. Havi 3.500 Ft-ot fizetek. Ha hűséget vállalnék egy újabb évre még ennél is kevesebbet kéne fizetnem. A következő hónapban jár le a hűségg időm.

Régen, amíg UPC volt nem voltak problémáim. Mióta felvásárolta a Vodafone van egy komoly problémám. A wifi hálózaton 5-10 percenként elmegy az internet. Az asztali géppel semmi baj, az vezetéken van. A telefonon viszont folyamatosan megszakad a net, bár a hálózat állandó. Vettem egy routert, nem lett jobb. Kaptam egy barátomtól drága routert, nem lett jobb. Resetáltam a modemet, resetáltam a routereket, nem lett jobb. Kihívtam egy szakit, aki kicserélte a modemet meg nézegette a házban a kábeldobozt, nem lett jobb.

Ez így megy lassan már egy éve. Telón nem tudok játszani vagy zenét hallgatni mert elmegy a net. Van hogy vissza sem jön, csak ha lecsatlakozom a hálózatról és utána visszacsatlakozom.

Sokat dolgozom otthonról, nem fix munkaidőben. Ha valami probléma van akkor viszont reagálnom kéne. Szeretem otthon kikapcsolni a mobilnetet. Sokszor előfordult már hogy nyugi van, azt hisszem hogy semmi gond erre észre veszem hogy már fél napja nincs net a mobilomon. Többnyire megúsztam a dolgot, de volt már hogy kiderült fontos intézni valóm lenne. Én pedig nem értesültem erről, főzögettem intéztem a dolgaim aztán mikor rájöttem hogy nincs net a telómon kiderült hogy fontos emaileket kaptam. Nem is beszélve a személyes dolgokról, szeretnék tudni róla ha egy barátom rámír facen. Jelenleg nincs párom, ismerkedem. Elég frusztráló mikor egy aranyos csaj írkál és én csak később veszem észre.

Sokáig probléma volt az online fizetéssel és ügyintézéssel is, ezen a téren már javult a helyzet.

A Telekomnál az én lakásomba havi 6.000Ft lenne a legolcsóbb vezetékes net (250MB/70Mbit/s). Pedig jóval lassabb is mint a Vodafoneos (bár a sebbesség nekem mellékes de mégis furcsa hogy drágább). Nem tudom miért ilyen drága. Ha egy év hűséget vállalok akkor kizárólag az első hónapra kapok 1.000Ft kedvezményt, ez lényegében semmi.

Ráadásul a telefon előfizetésem is telekomos, havi 3.700Ft. Ennek ellenére ilyen drága lenne a vezetékes net.

Máshol is ilyen drága a Telekom otthoni net? Szerintem máshol olcsóbb. Miért lehet hogy nálam drágább? MEgbízhatóbb a telekom otthoni net?



#Vodafone #Telekom #Yodafóón
2022. febr. 27. 17:19
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Jah és az archer a6 értékeléseknél van egy komment ami kb. ugyanazt a problémát írja le ami az enyém. Azért remélem nem a termékkel van a hiba. Ugyanannyiba került a cucc mint a C6 és valamivel kevesebbet tud.
2022. márc. 2. 18:28
 22/23 anonim ***** válasza:

A mediamarkt-ban ha nem HDMI kábelt keresel vagy technikai jellegű kérdésed van, az eladók ilyen fejet vágnak:


[link]


Inkább vásárolj konkrétan számítástechnikai üzletekből, ahol a PC, laptop alkatrészektől kezdve komplett PC/laptopon át hálozati átviteli eszközöket (pl: router) is vásárolhatsz. Egyrészt olcsóbb is, másrészt ha kérdésed van, akkor tudják a választ is. Illetve adott esetben akár segíteni is tudnak, ha olyan jellegű, pl: egy router konfigot elmagyaráznak rendesen. Legalábbis ahová én járok ott rendesek, segítőkészek, de ez Miskolcon van, a DarkComp

2022. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

22: Igazad lehet. Legközelebb szaküzletbe megyek ha bizonytalan vagyok. Budapesten is rengeteg szaküzlet van. A Mediamarktban konkrtétan megkérdeztem: hogy van az hogy a táblákon Archer C6 szerepel, a honlapon Archer C6-ot árulnak. A termék dobozán mégis Archer A6 van. Azt mondta a Hölgy hogy várjak amíg megkeresik a Routerekkel foglalkozó "szakértő" kollegát. Kb. fél órát vártam rá 4 tétlen ügyintéző társaságában. Ő közölte velem hogy "csak át lett nevezve a termék, nem kell róla semmit tudni csak bekapcsolom és kész". Megvettem, egy darabig nem is gyanakodtam. Később utánanéztem, és ez 2 külön termék. A Mediamarkt honlapján árulják mind a kettőt, a boltban viszont csak Archer A6-ot lehetett kapni, de még azt is elírták az összes táblán Archer C6-nak.

Igazából valószínű hogy valamit a beállításoknál néztem el és nincs jelentősége hogy egy kevésbé népszerű de hasonló terméket kaptam. Nem is haragszom rájuk. Ez egy multi cég, nem kell tőlük sokat várni. Mindenképpen tanultam a dologból, nem gyakran fogok a Mediamarktba járni. Régen sokat jártam oda. Más termékekkel is voltak problémáim. Pl. Több terméknél nem intézték el bőven garancia időn belül, a gyári hibás vagy nem miattam meghibásodott termékek javítását vagy cseréjét. Kicsit drága is. Az alkalmazottakon pedig érezni hogy nem ez álmaik állása.

2022. márc. 3. 21:06
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!