Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A gmail.hu fiókot könnyű...

WidowmakerButt kérdése:

A gmail.hu fiókot könnyű feltörni?

Figyelt kérdés
Régen amikor még kisiskolás voltam, a legtöbb regisztrálós játékot/weboldalat gmail.hu fiókra regisztráltam, de azóta már elég sok mindent feltörtek, így átvittem a legtöbb dolgot gmail.com-ra. Ilyen könnyen feltörhető, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?

2022. márc. 1. 23:57
 1/9 anonim válasza:
Ha nem olyan jelszót használsz, amit máshol is megadtál és nem egyértelmű a jelszó, mellé be van kapcsolva a kétlépcsős azonosítás, van rá esély hogy megszerzik az adataidat, de semmit se érnek vele. Ha telefonon jóvá kell hagynod, kódot kapsz sms-ben, vagy bármilyen módon van kétlépcsős azonosítás, teljesen védve vagy.
2022. márc. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, csak te vagy ilyen szerencsés.

Túl könnyen kitalálható/több helyen használt/nem gyakran változtatott jelszót használtál és/vagy nem ügyeltél a rendszered védelmére.

2022. márc. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
25%

Kb. az egy ezredét költik a gmail.com hoz képest védelemre.

Amúgy se érdemes pici cégeknél maradni, a spam szűrőjük alig ér valamit, könyebben megfertőződhet a géped egxy phisinggel vagy scammel amit te nem tudsz kiszúrni. És sajnos ők sem.

Én a freemail fiókom sem használom vagy 10 éve, csak spemek, phisingek, scamok, vírusok mennek bele...

A gmail.hu sem egy nagy cég, az 1 fős állományával jó hogy működik, nem hogy biztonságos lehetne.

Kétlépcsős azonosítás meg nincs is benne...


A gmail.com megbízható, igaz hogy az usa titkos szolgálata futtat benne keresőt, de ez neked nem érdekes amíg nem írsz arab terroristákról levelet, senki nem olvas bele ;)

2022. márc. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

#3: "Kb. az egy ezredét költik a gmail.com hoz képest védelemre."

Ez csak feltételezés. Sem a Google, sem a gmail.hu mögött álló cég levelezésre költött forrásait nem látod át.

Az biztos, hogy kevesebb pénzből gazdálkodnak és az előbbi mellett jelentősebb fejlesztési kapacitás áll.


De itt egy faék egyszerűségű szolgáltatásról van szó.


"Amúgy se érdemes pici cégeknél maradni, a spam szűrőjük alig ér valamit, könyebben megfertőződhet a géped egxy phisinggel vagy scammel amit te nem tudsz kiszúrni. És sajnos ők sem."

Ezért kell levelezőklienset - például ott van az ingyenes, nyílt forrású, multiplatform Thunderbird - használni és spamszűrőt tanítani.

Ezért kell több e-mail fiókot csinálni - egyet a személyes dolgoknak, egyet a hivatalosnak, egyet meg a reklámoknak.


"Én a freemail fiókom sem használom vagy 10 éve, csak spemek, phisingek, scamok, vírusok mennek bele..."

Ezért nem kell felíratkozni mindenféle vacakra, nem kell megadni a személyes fiókodat mindenkinek.


"Kétlépcsős azonosítás meg nincs is benne..."

Az csak egy mankó.

Ráadásul az is támadható:

[link]


"A gmail.com megbízható, igaz hogy az usa titkos szolgálata futtat benne keresőt, de ez neked nem érdekes amíg nem írsz arab terroristákról levelet, senki nem olvas bele"

De, beleolvas. Éppen ezért kerülendő a használata (vagy maximum csak és kizárólag OpenPGP használatával).

Éppen ezért kapott a Google több soron adatvédelmi bírságot, ezért vannak adatvédelmi botrányai. Ezért citálták az USA kongresszusa elé. Ezért jöttek létre adatvédelemre jobban ügyelő alternatívák.

2022. márc. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:

#4

"Ez csak feltételezés. Sem a Google, sem a gmail.hu mögött álló cég levelezésre költött forrásait nem látod át."

- Már miért ne látnám? 2022 van, nem a középkorban élünk... Az Egonet Work Kft. 2020 évi bevétele 16.860.000 Ft. 3 millió forintot fordíthat védelemre (vagy bármimásra), mivel ennyi adózott eredményt helyeztek eredménytartalékba.

[link]


"Ezért kell levelezőklienset - például ott van az ingyenes, nyílt forrású, multiplatform Thunderbird - használni és spamszűrőt tanítani."

Nem a felhasználó ne tanítson.

Ahhoz hogy működő védelme legyen valakinek, folyamatosan, napi szinten kellene gondoznia azt szakértelem nélkül.

Ez az a megoldás, ami egészen biztosan nem működik.

A szolgáltató felelőssége és napi szintű szakértői munkája kell, hogy legyen ez. Nem a felhasználóé.

Ilyen amatőr, átgondolatlan hozzá állás miatt van, hogy a zsaroló vírus business (nem a hacker, az nagyságrendekkel magasabb) tavaly előtt megelőzte bevételben a kábítószer kereskedelmet.

Ha a házakat is öntanuló vakoló kanállal építené mindenki magának, már összedőlt volna a világ...


"Az csak egy mankó."

Ez egy nagy butaság, már boccs.

Célzott támadással támadható valóban - de a 65 billiárdos zsaroló vírus bevétel 0,65 lenne ha mindenki használná.

Mert ez kijátszani maximum akkor próbálják, ha konkrét célpont van, akiért fizetnek.


"Éppen ezért kerülendő a használata"

Jah, mennyivel jobb zsaroló vírust kapni, phisingen megadni a banki hozzáférésünket, scamnek elhinni hogy tényleg a futár szolgálat küldte a levelet és a semmiért fizetni... ... ...

Inkább menjen rá a fizetésünk a büszkeségünkre (egy CIA-s se nézegesse a leveleimet vazze), hackereknek fizessünk gagyi, primitív és kezdetleges szolgáltatók igénybevételével.

2022. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem a felhasználó ne tanítson."

De, kell hogy tanítsa.

Biztonsági tudatosság - ezt a felhasználónak el kell sajátítania (jobb helyeken, vállalatoknál a mezei felhasználókat erre is képezik).


"Ilyen amatőr, átgondolatlan hozzá állás miatt van, hogy a zsaroló vírus business"

Nem. Azért van, mert a felhasználó tudatlan - pedig tudatosnak kellene lennie.


"Jah, mennyivel jobb zsaroló vírust kapni, phisingen megadni a banki hozzáférésünket, scamnek elhinni hogy tényleg a futár szolgálat küldte a levelet és a semmiért fizetni... "

Megint csak: a felhasználó felelőssége: tudatosan kell használni a szolgáltatásokat, eszközöket - hogy ne legyen belőle PEBKAC.

Ez igaz a vírusvédelemre is: semmit nem ér a csilliárdos vírusvédele, ha nincs mögötte a számítógépet tudatosan használó user.


"Inkább menjen rá a fizetésünk a büszkeségünkre (egy CIA-s se nézegesse a leveleimet vazze)"

Aztán ennek meg is van az eredménye - lásd a jelenlegi USA-orosz háborút (Ukrajna ebben az esetben csak egy eszköz).

2022. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:

Ebben nem értünk egyet.

Szép és jó dolgokat írsz - ám én azt látom hogy ez a mentalitás elméletben szépen tündököl, a gyakorlatban viszont csúfosan elbukik.

Azt tapasztalom, hogy ez az informatikai support cégeknek egy hatalmas business - amiket leírtál azok munka tapasztalat nélkül simán hihetőek. Így bármely cégvezetőt, döntéshozót rá lehet venni. És utána ha baj van - mert lesz - lehet számlázni. Van munka, dől a lóvé. És ideológia is van hozzá.

Én dolgoztam egyetemen sok évig, és azt állapítottam meg, hogy akinek van affinitása hozzá az megért és átlát dolgokat. Akinek nincs az pedig nem. És ez nem IQ függő, sok esetben többdiplomás emberek csinálnak teljesen hibásan dolgokat. Ami neked nyilvánvaló, az nekik nem, mert más személyiség típusúak. Sok szaki azt hiszi hogy ész kérdése kit lehet átverni netes csalásokkal - de NEM.

99%-ba a személyiség típusa fogja eldönteni, nem az hogy mnennyire "tudatos", vagy hogy mennyi esze van.

Van aki alkalmas egy szűrő rendszer kezelésére, és van aki nem. Ők másban jók. Amikben én pl. egészen biztosan nem.


"lásd a jelenlegi USA-orosz háborút"

Már bocsi, de állami alkalmazottak csakis és kizárólag az állam által üzemben tartott szervert kellene használják. És egy politikustól akinek a hazugság a legnagyobb skillje meg pláne nem várom el hogy saját maga kezelje "tudatosan" az eszközeit. Ezekre vigyázni kell a szakembereknek akik körül veszik. Itt pláne igaznak tartom, hogy ne a user tudatosságában bízzon az állam, hanem csak azt használja ami kontrollálva van hozzáértő szakemberek által.

2022. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:

Abban mondjuk egyetértünk, hogy állami tisztségviselő ne usa felhőkben tárolja a bizalmas adatokat, de ha lehet akkor a magán beszélgetéseit se ilyeneken bonyolítsa. De nekem pl. tökéletesen alkalmas egy biztonságos google fiók.

Ami nem kamu - google. Egyáltalán, az ötlet hogy csináljon valaki google.hu-t, eleve egy szélhámosság, csalni próbálnak az eredeti magyarban lefoglalt nevével. Ki bízik egy szélhámosban? Szerintem ami egy ilyen típusú szerveren folyik azt nem hogy elolvassák, de el is adják. Valamiből el kell tartani azt az egy informatikust, aki alkalmazásban van ott...

Mondjuk ha páran összekeverik az eredeti google-val és ott próbálnak meg bejelentkezni rá, az jó bevételt hozhat - csak gyűjteni kell a hibás bejelentkezéseket :)

2022. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ám én azt látom hogy ez a mentalitás elméletben szépen tündököl, a gyakorlatban viszont csúfosan elbukik"

Az a probléma, hogy a biztonsági tudatosságot nem sajátítja el az emberek többsége - tisztelet a kivételnek! - hisz a marketing szépen ellustította őket a konzumerizmus langyos posványában, az ingyenesség álcájával. A számítógépet kb. úgy használják, mint egy TV-t, a szolgáltatásoktól meg elvárják, hogy értük legyenek. Ez az alapprobléma.


Viszont az utóbbi években történt amerikai (szóval az Öt szemek országainak vezetője) giga, deklaráltan kémkedő techcégek - Google, Facebook,... - adatvédelmi botrányai világítottak rá arra, hogy az adatvédelem a felhasználó felelőssége is. Éppen ezért kap nagyobb szerepet a köz- (és a felnőtt-)oktatásban a biztonsági tudatosság témaköre (néha a médiában is meg-megjelenik), ezért szigorodnak az adatvédelmi törvények, ezért kapnak bírságokat ezen kémkedő techcégek, ezért jönnek létre nyílt forrású (így átellenőrizhető), végponttól-végpontig titkosított, adatvédelemre jobban ügyelő alternatív szolgáltatások és alkalmazások.


"Én dolgoztam egyetemen sok évig, és azt állapítottam meg, hogy akinek van affinitása hozzá az megért és átlát dolgokat. Akinek nincs az pedig nem."

A biztonsági tudatosság elsajátítható. Kb. mint a szorzótábla.

Aki nem tudja elsajátítani - bocs, de ez az igazság - az így járt. Még ha sokdiplomás professzor, akkor is.


"Itt pláne igaznak tartom, hogy ne a user tudatosságában bízzon az állam, hanem csak azt használja ami kontrollálva van hozzáértő szakemberek által."

Ezért kell a politikusoknak is elsajátítani a biztonsági tudatosságot. Aki nem tudja ezt elsajátítani, az ne menjen politikusnak, mert megjárja. Ez régen is így volt, most is így van.


"De nekem pl. tökéletesen alkalmas egy biztonságos google fiók."

Neked lehet - "a tudatlanság erő" - de nekem - és akinek fontos a magánélete - az kerülje ezeket a kémkedő szolgáltatókat, de nagy ívben. És - Lenin szavaira alapozva - TITKOSÍTANI, TITKOSÍTANI, TITKOSÍTANI!


"Ami nem kamu - google. Egyáltalán, az ötlet hogy csináljon valaki google.hu-t, eleve egy szélhámosság, csalni próbálnak az eredeti magyarban lefoglalt nevével. Ki bízik egy szélhámosban?"

Pontos bizonyítékod nincs rá, megint. Csak rágalmazol.

2022. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!