Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lassulhatott be ennyire...

Mitől lassulhatott be ennyire a mobilnet?

Figyelt kérdés

Egy vidéki nagyvárosban lakunk, és sajnos nincs nálunk normális vezetékes net, csak ősrégi ADSL. Az utcában amúgy van optika is, de ide az utca végére már valamiért nem jutottak el vele. Na mindegy, emiatt korlátlan mobilnetet használunk egy 4G-s Huawei asztali routerrel. Eddig nem volt semmi gond vele, kb 60-70 Mbit volt a letöltés, és 50-60 Mbit a feltöltés. Bőven elég volt. Az utóbbi időkben viszont drasztikusan beesett a letöltés, miközben a feltöltés továbbra is tökéletes.

Egy mostani speedtest: [link]

És ez most még egész jó. Van hogy 10 Mbit alá is befigyel a letöltés. A feltöltés meg stabilan meg van 50-60 Mbit.

Próbáltam máshova tenni a routert, hátha jobb lesz a vétel de nem javult. Meg amúgy is maximális térerőt mutat. Mi lehet a gond? Lehet túlterhelt a rendszer?



2022. márc. 5. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, de nekem is hasonló a szituációm a Telekommal.

2022. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mobilnet osztott erőforrás, ha más is használja veled együtt, lassú lesz. Bár a 10 Mbit még nem lassú, FHD videóra is elég. Nézd meg, nem esett-e vissza 3G-re.
2022. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Érdekes, most pl ennyit mértem: [link]

Eléggé ingadozó. Amúgy hétköznapi használat során nem szokott problémám lenne. Szóval a böngészés, youtube, netflix mindig gond nélkül megy. Akkor szoktam érezni inkább ha épp belassul, ha nagyobb fájlt töltök le. Nem mindegy hogy 10 percig, vagy 40 percig tölti.

2022. márc. 5. 13:52
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hatha az 5 meg 6 G majd hoz megvaltast


vezeteknelkuli halozatokon minel tobben vannak annal nehezebb kiszolgania oket


meg sajnos kornyezeti hatasok is sokkal jobban befolyasoljak

2022. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!