Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes iskolában VPN-t...

Érdemes iskolában VPN-t használni, ha az iskola internetjét használom?

Figyelt kérdés
Ugye a VPN használatával a szolgáltató nem látja a keresési előzményeket, így az iskola nem tudja megnézni a keresési előzményeimet...érdemes tehát iskolában is VPN-t használni?

2022. márc. 6. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden kapcsolat az iskola szerverén keresztül megy át, tehát azt eleve naplózni fogják?

Az iskolában elsősorban a házirendet és szabályokat érdemes betartani, nem pedig megkerülni. Ne keress rá egy publikus helyen olyan dologra amiből bármilyen bajod származhat.

2022. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. A "keresési előzményeket" amúgysem látja és nemis érdekli őket..
2022. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresési előzmény? Fenéket látják... egy domaint látnak csak hogy more mentél, pl. google.com, de hogy mire kerestél azt nem. Meg már minden HTTPS, szóval titkosított csatornán mennek a dolgok. Túl lett tolva a reklám a VPN szolgáltatók oldaláról.
2022. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek használnád? Hogy az amúgy is lassú neted még lassabb legyen? A VPN azért bármit is csinálsz lassítja a netet. És nem látják, hogy mire kerestél rá, max az láthatják, hogy milyen IP címekre mentél ki, de azzal se mennek sokra. Mert egy IP-n van több száz weblap.
2022. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes is meg nem is. A keresési előzmény miatt nem érdemes (ezt fentebb már kifejtették). Ellenben én annó használtam vpn-t (pontosabban SSH tunnel-t a saját szerveremhez) és azon keresztül csináltam mindent, mert így amelett, hogy elértem az otthoni hálózatot is, gyakorlatilag elértem minden olyan oldalt is amit alapvetően tiltottak. Normális netkapcsolat esetén egész használható volt: 20-30ms ping mellett a böngészés sem volt élvezhetetlen.

Tehát ilyen szempontból érdemes (lehet), de az általad említett okok miatt felesleges.

2022. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a keresési előzményt honnan veszitek ? Már ezerszer olvastam de mondom 2 bolondert nem gepelek. De ennyiért mar érdekes
2022. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
#6 szerintem a munkahelyi proxy szerveres környezet adja az urban legend alapját. (bár ott sem ül senki, hogy ezt figyelje folyamatosan, de tény, hogy van rá lehetőség)
2022. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!