Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire "egészséges" az, ha...

Mennyire "egészséges" az, ha az ember a Facebook-on egy csoportban/oldalon a saját orvosi aktáját/leletét osztja meg a világgal?

Figyelt kérdés
Valahogy nem tűnik az emberiség ötletének amit pár ember ott csinál, bár néha napján nekem is be lehetne szólni hogy "nem kell mindenhol logikát és értelmet találni", de ez akkor is kivitte nálam a biztosítékot.

2022. márc. 22. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki kellően beteg és szeretne meggyógyulni és az orvos(ok) - aki(k)hez fordult - nem találja instant a megfelelő gyógymódot a bajára, akkor - kényszerből - sok mindenre képes.


Például próbálja a közösség segítségét kérni - és erre a Facebook "remek" (főleg a Facebooknak remek) terepet kínál - hisz "hátha valakinek hasonló baja van mint nekem és sikerült belőle meggyógyulnia/megerősítést nyerek, hogy ki lehet ebből lábalni".


És ilyenkor az adatvédelem, a privát tér háttérbe szorul.

2022. márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy te most itt panaszkodsz egy semmiségen? ;-)


Tudod, van, hogy pont az a célravezető, ha nem titkolózunk. Ezek a csoportok pedig javarészt zártak, vagy ha nem is azok, konkrét szándékkal, az adott betetséggel foglalkoznak. Mondjuk egy cukorbeteg csoportban teljesen evidens, hogy ha tanácsot kérsz, akkor nem fogod eltitkolni, hogy mennyi volt a reggeli vércukrod.

Egyébként meg: én is leírom: legutóbb 123/73 volt a vérnyomásom, 68-as pulzussal. Kíváncsian várom, hogy ettől most nekem milyen komoly hátrányom fog származni?

2022. márc. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod, van, hogy pont az a célravezető, ha nem titkolózunk."

Oké, ezzel egyet is lehet érteni, de nem mindegy hogy kinek, hol árulod el ezen információkat.


"Ezek a csoportok pedig javarészt zártak"

Legalábbis a csoporton kívül levő felhasználók számára. A csoporton belüli felhasználók, illetve a platform üzemeltetői viszont bármit kezdhetnek (és biztos kezdenek is, hisz remek OSINT-forrás) az "önként" megosztott információkkal.


"Kíváncsian várom, hogy ettől most nekem milyen komoly hátrányom fog származni?"

Az eseteddel ellentétben (ahol csak 3 számot adtál meg) a kérdező viszont orvosi aktáról/leletről értekezik, amiben - ha nem anonimizálta azt - a betegségen kívül szerepel a közzétevő neve, születési dátuma, anyja neve, lakcíme, TAJ-száma, stb... - mindezek kifejezetten különleges egészségügyi személyes adat, ami kellő védelmet kívánna.

2022. márc. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem posztolnám Facebook-ra a hüvelygombáról készült fotókat...
2022. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Megmondom neked őszintén, hogy én nem tennék ilyet.Ugyanis vissza lehet vele élni.És az ördög nem alszik! Lehet, hogy a tagok 99%-ának nem áll szándékába, de mi van akkor, ha 1-nek igen. Már ha lementi az iratot,az írást eltünteti, és teljesen mást ír, de a lap alján ott a pecsét, és az orvos aláírása, és valahova el megy vele és azt mondja, hogy ez fénymásolat... Akkor az már okirat hamisítás.. Plusz ott van minden adata. Születési év, lakcím taj szám,édesanyja neve. Nem szabad ilyet csinálni! Mi minden hivatalos, de már nem érvényes papírt elégetünk a kájhában.
2022. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

"minden hivatalos, de már nem érvényes papírt elégetünk a kájhában"


Aki panelban lakik (kájha nélkül) az elégetheti a könyvespolc melletti ablak (és függöny) alatt máglyát rakva belőle? Biztonságos? :)

2022. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
6-os aki panelban lakik az vágja ollóval apró csíkokra,és húzza le a wc-n,a már nem fontos ,de hivatalos papírt.És vigyorogjál kis tudatlan...
2022. márc. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!