Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért állt meg az 5G terjeszke...

Miért állt meg az 5G terjeszkedése Magyarországon?

Figyelt kérdés

Évek óta figyelem a különböző magyarországi szolgáltatók 5G-s lefedettségi térképeit, és tavaly ősz óta gyakorlatilag semmilyen előretörés nem történt, minden egyhelyben áll már hónapok óta.

Bezzeg a híroldalak meg szinte napi szinten írnak arról, hogy az 5G milyen jó, meg hogy néhány éven belül mindenütt 5G lesz, de én ennek ellenére azt tapasztalom, hogy már fél éve egyhelyben áll az egész.



2022. márc. 31. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
mert nemsokára kenyérre se lesz pénz
2022. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyrészt feltehetőleg jelenleg nincs akkora kereslet rá (kicsi, árérzékeny piac, nincsenek akkora zsúfolt megavárosok, mint az USA-ban vagy Nyugat-Európában), másrészt a jelenlegi világpolitikai/-gazdasági helyzet kissé háttérbe szorítja a fejlesztéseket.
2022. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Mert elkészült. Ennyi elég is volt belőle. Semmi pluszt nem ad, másra is el tudom a pénzem költeni mint semmi pluszt nem adó új telefonokra csak hogy felvághassak a haverok előtt hogy az enyém nem 4 hanem 5... ;)
2022. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 5G kicsit kifulladt egyelőre. Kínában már látszik, hogy nettó bukó az egész ( túl sok az extra költség az elődökhöz képest ). Nem tudom, hogy ez az oka, de valszeg közrejátszik nagyban a hálózatbővülés lassulásában.

A 6G a költségek tekintetében sokkal jobb lesz, az inkább elképzelhető alaphálózatként.

2022. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Én már a 7G-t várom.
2022. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz ebből semmi, főleg nem igazi 5G. Ez ugyanis nem valódi 5G, inkább egy 4G 2.0. A valódi 5Ghez a core modulokat kellene lecserélni amik már lényegesen drágábbak lennének, ilyen nagyon kevés helyen van. USA, Németország és hasonlók nagyvárosaiban. De az igazi 5G az már azért elég ütős.
2022. ápr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!