Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hiába minden gigabites otthon,...

Hiába minden gigabites otthon, kábel, router, laptop, és maga az internet is, 100mbs internet elérésem van csak, mint a régi nettel. ?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje Digis Gigabites net van otthon , de eddig nem foglalkoztam az internet sebességével, mert megfelelt a 10 megás letöltés.

Pár napja vásároltam egy gigabites routert, egy cat 5e típusú internet kábelt, beállítottam mindent, a router írja is hogy 1000 megás net van ,de alatta írja hogy csak 100mega a maximum internet sebesség.

Akár hogy próbáltam a laptopon állítani mindent, az internet nem lett gyorsabb, de minden gigabit-re van állítva.

Ha bedugom a Playstation-be a lan kábelt , és csinálok egy hálózattesztelést , pont ugyan olyan az internet mint ha semmi sem változott volna.

Erre kellene valamilyen segítség tőletek, hogy mit állítsak be másképpen, hogy a Gigabites internet ne 100 mega legyen.


2022. ápr. 6. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Másik, újabb laptoppal próbáld ki, ha van családtagnak, barátnak. Simán lehet, hogy ennyit bír a géped, és akkor soha nem lesz több.
2022. ápr. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tiszta, hogy most laptoppal, vezetékesen vagy wifi-n csatlakoztál, mert sok gigabites router csak kábelen tudja ezt a sebességet, miközben wifint csak egy részét, vagy pedig csak 5GHz-en.
2022. ápr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kábelen is csak akkor tudja, ha a laptop kártyája is tudja az 1 GBPS-t.

Egyébként nem az van, hogy a CAT5E csak 1-2 méteren tudhatja az 1 GBPS-t és az e felettieknél biztos az ilyen sebesség (CAT6,7,8), egyébként pedig esetleges?

2022. ápr. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A router honnan tudja hogy mennyi az internet sebesség ?

Furcsa nekem ez az info. A digis modem gigabites portjaba dugtad a routert? (Bár már eleve ez is fura mert ha azt a huaweit kaptad akkor az eleve router is, szóval lesz még más gond is ?

2022. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:
Csak akkor lesz gigabit sebesség ha az útba eső mindegyik eszköz képes rá.
2022. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:

Ahhoz hogy valaki is érdemi segítséget tudjon nyújtani neked, le kellene írnod MINDEN eszköz pontos típusát.

"Gigabites router", "laptop", modem.

2022. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Shaddark ***** válasza:
Mondjuk ha szeretsz tippelgetés alapján állítgatni mindent mindennel akkor ennyi infó is elég.
2022. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!