Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi FTTH 1 Gbit vezetékes...

Digi FTTH 1 Gbit vezetékes net megosztható switchel?

Figyelt kérdés

Üdv!


Digi 1 gbit FTTH rendszerű internetnél ugye kap az ügyfél egy ONT-t, ami mindenféle routeres feladatokat lát el, de rendszerint csak 1 gigabites lan port van rajta. Nekem egy ilyenre csatlakozik rá a régi routerem egyik lan portja, így annak a beépített switchét használom a net megosztásához (letiltott dhcp és wan mellett).

A barátnőm most költözik új lakásba és digi netje lesz. Szeretnénk neki megcsinálni a net elosztását az új helyen. Gondolom fog kapni egy hasonló ONT-t. Jól tudom, hogy elég lesz venni hozzá egy mezei 5 portos switchet és jó lesz? Elvileg az ONT kezeli az IP címek osztását, stb, nem?



2022. ápr. 6. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:

"Jól tudom, hogy elég lesz venni hozzá egy mezei 5 portos switchet és jó lesz? Elvileg az ONT kezeli az IP címek osztását, stb, nem?"

Ha (a rendelkezésre álló portokon kívül) több vezetékes eszközön szeretné elérni, akkor igen, elég lesz.

2022. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 6. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmész bevásárolni várd meg hogy mit adnak neki,nekem decemberben Huawei HG8147X6 routert adtak ami 4 kimenetes.
2022. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minek kell bármit venni?

4db vezetékes PC-nél többet használ? Akkora a lakás hogy száz méterre távolodik el wifin a routertől..? :P

2022. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Várd meg mit adnak. Lehet, hogy nem kell venned semmit.

Nálam is egy 5 portos switch van rákötve a F660RV1-re, mert ezen csak 1 Gigabites és egy Fast-Ethernet (100Mbps) port van. Én kábel párti vagyok, amit csak lehet bekábeleztem annak idején legyen az PC, okos TV, nyomtató.


Kezelni fogja a ONT eszköz az IP címek kiadását, mert nem csak egy modem lesz. Az utóbbi 10évben minden szolgáltató wifi-képes modem-routereket szór ki ügyfeleinél.

2022. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor jól gondoltam.

Sokat segítettetek, mentek a zöldek!


Megvárjuk, milyen készüléket kap. Ha több portos, akkor persze semmit se veszünk.


Azért kell a switch, mert nem akar senki wifivel bohóckodni, főleg nem a 10 emeletes házban, meg home office munka is megy.

2022. ápr. 6. 18:11
 7/8 anonim válasza:
Azért gigabites switchet vegyél ne sima 100-asat.
2022. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen. Köszi.
2022. ápr. 7. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!