Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 1Gbit/s netnél ez normális?

1Gbit/s netnél ez normális?

Figyelt kérdés

(javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudom, hogy az 1000Mbit/s net azt jelenti, hogy 100 megabájtot töltök le másodpercenkén -> 300Mbit/s= 30 megabájt másodpercenként?)


A múlt héten szerelték be nálam a Telekom szakemberei az új 1000Mbit/s netet és a letöltés (300Mbit/s a garantált)... hogy is fogalmazzak... "bugos" (talán ez a megfelelő szó rá :D ).


[[A következőkben a Steamen (I.) és a Vuze-ban (II.) mért adatokról lesz szó!]]


(I.)

Szóval úgy kezdi, hogy 0 megával tölt 2 percig aztán ilyen 1-2 meg majd felugrik 15-re és onnan 10 kilobájtossával lecsorog 2-re, majd onnan szintén ilyen 10 kilobájt per sec sebességgel elindul felfelé (már volt, hogy 30-ig elment, de szerintem 300Mbit/s down-nál kötelező lenne inkább 30 alá nem beesni, nemhogy elképesztő ritkasággal csak épphogy megütni azt). Amikor úgy tartja kedve néha ez a felfelé csorgás közben megáll a letöltés, tehát 0 mega, vagy esetleg a felfelé csorgás közben elkezd periodikusan !LEFELÉ! csorogni, majd onnan folytatja a növekedést ahol abba hagyta. 1 szó mint 100: össze-vissza. Ha valaki megkérdezné nem tudnék mit válaszolni arra a közhelyre, hogy: Hee, figyejj má!? Nököd milyön letöltésed van, he??.


(II.)

10 mega fölött még soha nem voltam, bár ezt az adott t*****nt fájl seedelőji mennyisége is befolyásolja tehát ebbe nem tudom így érdemes lenne-e belemenni.


Értem én, hogy sok mindent befolyásol az adott szerver amiről te szeded le a fájlt, de kérdem én: a Steam szervere nem bírja a 30 megát??


Válaszaitokat előre is köszönöm és bőven érveljetek mert látszik, hogy nem látom át a dolgot amiből azt a konklúziót vonhatjuk le, hogy sok mindent nem értek :D.



2018. jan. 29. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

(javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudom, hogy az 1000Mbit/s net azt jelenti, hogy 100 megabájtot töltök le másodpercenkén -> 300Mbit/s= 30 megabájt másodpercenként?)


Hát én csak az elméleti kérdésre tudok válaszolni. Igen ha 1000Mbit/s-es vonalad van, az elméletben azt jelenti hogy legfeljebb 1000/8 = 125megabyteot töltesz le másodpercenként. 300Mbit esetén 300/8 = 37,5mega. De nyugodtan osszad 10-zel, úgy egyszerűbb számolni, meg ilyen sávszélességeknél nem valószínű hogy ennyivel tudsz adatokat húzni.

2018. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is nemrég vezette be a telekom a gigás netet és pár napig néztem, hogy miért csak 100Mbpsel hozza a cuccokat. Végül rájötteó

m, hogy sz@r kábelt kötött be a szerelő. Egy Cat5e kábelra felezéssel két eszközt kötött rá. Szóval az volt a megoldás h rendeltem a netről egy cat6 kábelt azóta vígan jön a gigás net :D

2018. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindent leírtál (laikusan), csak a lényeget nem: kábelesen vagy wifin használod az internetet? Mert nem mindegy. Olvass utána a wifi szabványoknak.


Mellesleg a "giganethez" olyan gép is kell, ami kábelesen is kihajtja a maximumot. SSD, 4 GB RAM, minimum i5 processzor, gigabites hálózati kártya, cat5e vagy cat6 szabványú kábel.


Illetve ne kérd számon a szolgáltatón azt, hogy te wifin milyen sebességgel töltesz le tartalommegosztó oldalakról, mert a letöltésnél ők játszanak szerepet inkább, aztán a kapcsolat típusa végül a hardver erőssége.


Ja, és sebességmérő oldal alapján mért eredményekkel panaszkodj, mert az relevánsabb eredményt ad.

2018. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mire húzod le? Szerintem a harddisked lassú, Disk overloaded 100%-ot szokott írni nekem is az uTorrent.

https://www.youtube.com/watch?v=SslT4nRPUKY


Így lehet növelni hogy több MB letöltése után csak kezdjen írni a HDD-re. Vuze-ban is van biztos ilyen...

2018. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam rá hogy ez kérdés, de ezek szerint igen (nem vagyok otthon a témában, de azért nem vagyok ennyire hülye): cat5e kábelt használok és ki gondolta volna de nem wifin mért adatokról beszéltem (amúgy olyan routert vettem ami bírja az 1000mbiet). Gépemben i7 6700K van 16gb ram, gtx 1080, asus b150-plus alaplap és elvileg annak a hálózati kártyája bírja az 1000mbitet és egy wd blue 7200rpm 1 terrás hdd-m van. Aminek az olvasási sebessége meghaladja a 300mbitet mégse mindig tölt 30 megával. Szóval? (A vuzet hadjuk ki ott sok mindentol függ kár is volt említeni, maradjunk a steamnél)
2018. jan. 31. 16:32
 6/8 A kérdező kommentje:
*a nettest 1000mbitet mér, de ez számomra nem jelent többet mint fszméregetést a lényeg hogy hogy tölt.
2018. jan. 31. 16:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor Telekom oldalról rendben van, géped oké, sőt a HDD elvileg 190 MB/s sebességgel is tud írni, csak cseppet hangos meg melegszik közben, legalábbis teszt szerint.


A hiba akkor a küldőnél van, vagy amit még kipróbálhatsz, hogy kiiktatod a saját routert mert azt írod vettél egyet. Ha T-s eszközzel jó, akkor talán valami router beállítás lehet vagy továbbra is a steam a ludas.

2018. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úgy van bekötve, hogy van egy Thome modem és wifi router egyben (tehát egy olyan modem ami tud wifit sugározni) és abba van bedugva a gép (cat5e-vel) és az a router amit vettem. Véleményem szerint egyébként ez az egész router/wifi kérdés lényegtelen, mivel mint ahogy már mondtam: A gép be van kötve (a thomos modembe)!!!!


A steam volna a ludas? Hmmm. Nem hiszem, hogy a világ legnagyobb játék letöltő központ programjának a szervere volna a ludas (gondolom a Föld egyik legnagyobb szerveréről van szó). De ha valaki tud valamilyen olyan programot amelynek stabilabb a szervere az szóljon.

2018. febr. 1. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!