Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az elmúlt 1-2 hétben facebooko...

Az elmúlt 1-2 hétben facebookon kéretlen ajánlatokat kapok. Másnál is ez van, vagy nálam van valami gond?

Figyelt kérdés

Korábban nem volt ez, csak mostanság rohamoznak meg, napi rendszerességgel, van hogy egy nap többször is jön valamilyen kéretlen üzenet, például linket küldenek WhatsApp csoporthoz ahol nők szexuális szolgáltatást nyújtanak, és hasonló spamek.


Spamtámadás áldozata vagyok. Mindenki, vagy csak valamiért engem pécéztek ki, valamilyen listára rákerülhetett a facebook profilom?


Körültekintő és jól tájékozott módon használom az internetet, ismerem a vírusokat, nem kattintok rájuk - nem hiszem, hogy összeszedtem volna valamit.



2022. máj. 8. 11:07
A kérdező szavazást indított:
Sokan tapasztalják most ezt a kellemetlenséget
Valami történt a facebook profiloddal az elmúlt napokban, amiért te támadásokat kapsz, de mások nem
3 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Mármint messengeren.


#Messenger

2022. máj. 8. 11:08
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyi spambot van az oldalon, nincs köze ahhoz hogy mit csinálsz. Van, hogy minden nap kapok 3-4 napon át, majd pár napig csend van.
2022. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De két héttel ezelőttig szinte sosem kaptam ilyeneket, talán évi egyszer. Most pedig minden nap. Valahova, valamilyen spam listára rákerült a profilom. Van egy kamufacebookom is, az nem kap ilyeneket most sem.
2022. máj. 8. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha így gondolod, akkor legyen így. Úgysem tudsz ellene tenni semmit. Az én fiókomon nulla interakció van (nincs bejegyzés közzétéve, nincs kommentelés, nincs tartalom megosztása, sem kedvelése, sem beszélgetés más felhasználókkal, nincs bejelentkezés más oldalakba vagy szolgáltatásokba - tehát abszolút nulla aktivitása van és nem kerül kapcsolatban semmilyen más profillal, csoporttal vagy oldallal), és mégis folyamatosan spamelik egy-egy időszakokban.
2022. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem az volt az első tippem, hogy valamilyen nyilvános csoport tagjaként, ahol mindenki publikusan hozzáférhet a tagok listájához, vették a névsort és elkezdték becímezni ilyen spam üzenetekhez.
2022. máj. 8. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Messengerre nincs hatással az, hogy a nem ismerősök által küldött üzenetek az engedélykérésbe kerülnek, illetve - talán - ha a Facebook beállításaiban azt adod meg, hogy csak ismerőseid ismerősei tudjanak bejelölni, kevesebben próbálkoznak. Bár lehet nincs hozzá köze.
2022. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!