Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha vannak itt youtuberek, meg...

Ha vannak itt youtuberek, meg tudnák nekem mondani, hogy nekik külön van-e személyes privát csatornájuk és külön egy publikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy szertnék videókat gyártani, egy egyszemélyes csatornára (korábban már volt dolgom csatornával, de azt másokkal közösen csináltam). Szóval a csatorna neve lényegében az enyém lenne.


Nemrég, amikor egy lejátszási listát nem lsitázottra állítottam, akkor a YouTube publikussá tette a profilom, vagyis átalakította csatornává.


Azon gondolkodtam, hogy megérné-e erre feltöltenem a publikus videóimat, miközben személyes dolgokra is használom - zene lejátszási lista, videók megnézése, stb. Vagy jobban járnék, ha csinálnék egy csatornát külön a publikus dolgoknak? Az lenne talán egy előny, hogy az aktuális fiókomon keresztül tudnék kommunikálni más tartalomgyártókkal is, és nem kellene mindig azt lesnem, hogy akkor most vajon jó fiókból kommenteltem/like-oltam-e?


Ti hogyan csináljátok/csinálnátok?



2022. jún. 12. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Szia kérdező, mivel a lejátszási listák is lehetnek privátok, és a videók is, így másik csatorna létrehozása, abból a célból lenne hasznos, hogy ha el akarod rendezni őket, mármint, nem egy csatornára halmozni mindent.


Egy ötlet, ugye írtad a kérdésbe, hogy a kommunikáció néha összekeverhető, két profilból, hogy jó profilból kommenteltél/like-oltál e. A megoldás erre, egy másik böngésző, mivel lehet témákat alkalmazni böngészőknél, így megkülönböztetésre is használható.


Firefox, Brave, OperaGX, én ezeket ajánlom, a Chrome-ot is használhatod, ugyanakkor, ha a rendszer kifagyna, a chrome valamiért, nagyobb eséllyel töröl magából mindent meghibásodás végett.

2022. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Neked kell tudni, hogy számodra mi fontos, mi mennyire és hogyan működik, mit akarsz elérni.


Lehet értelme külön publikus és nem publikus csatornát csinálni és a dolgaidat érdemes lehet ennek megfelelően külön feltölteni. Ami publikus, azt a publikus csatornára teszed, ami nem publikus, csak a családnak, barátoknak akarod megmutatni, vagy csak magadnak töltöd fel archívumként, azt meg a privátra töltöd fel.


Hogy más csatornákat melyikkel nézel, kedvenceket, egyebeket melyikkel mentesz, az lényegében mindegy. Kommentelésnél érdemes először mérlegelni, hogy akarod-e, hogy tudják, hogy ki kommentelt és azonosítsák a válaszod a nyilvános csatornáddal, vagy sem. Helyzettől függően a kommentek akár reklámozhatják is a csatornádat (főleg, ha értékes, értelmes kommenteket osztasz meg olyan témákban, amikről vannak videóid, amik további értéket nyújtanak az embereknek), de lehet akár hátránya is.


Az #1 által javasolt több féle böngésző valóban segíthet megkülönböztetni, hogy mikor melyik fiókot használod.

2022. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!