Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » WIFI megosztáskor miért nem...

WIFI megosztáskor miért nem tudok netezni a laptomommal?

Figyelt kérdés
Van egy HP Elitebook 820 G3 laptopom. Mobilnettel használom (SIM kártyával). Egy ideje azt csinálja, hogy ha megosztom a netet, tehát a gépen bekapcsolom a "Mobil elérési pont" funkciót, akkor még egy weboldalt sem tudok megnyitni. A teló, amivel wifin csatlakozok a laptpophoz, az viszont hasít a neten (pl pikk-pakk frissíti az appokat a Play áruházból). Ha kikapcsolom a megosztást azonnal tudok netezni a laptoppal.

2022. jún. 21. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert a telón elveszi a netet a laptoptól (szerintem).
2022. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De eddig nem csinálta. Kb 1 hete vettem észre, előtte 3 évig nem volt vele gond, simán tudtam netezni a laptomon akkor is ha megosztottam a netet. Lehet, hogy frissítette az illesztőprogramot és meghülyült.
2022. jún. 21. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nincs elég mobilnet?
2022. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy frissítette az illesztőprogramot és meghülyült."


Igen, ez benne van. Driver eltávolítás és gyártói honlapról való újra telepítést próbálnék meg. Mindkét driver esetén. (4G Modem és Wifi kártya)

2022. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit az 1-es írt az hülyeség. A Mai 4G és 5G hálózaton tulajdonképpen képtelenség annyira lefoglalni asávszélességet, hogy másik eszközön egyáltalán ne jöjjön be semmi. 10 éve még ez elképzelhető lett volna, de ma már nem. Itt inkább valami driver (Illesztőprogram) lesz a ludas.
2022. jún. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én már tapasztaltam ilyet. 4G-n volt mobilnet, korlátlan, ketten voltunk csatlakozva, együtt Brawl Stars-ottunk, és laggolt a net. A Brawl Stars internethibát írt ki 3 percenként, és mivel net nélkül nem tudtam mozogni ledobott a szerverről.
2022. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De ott meg akkor központi hiba volt nagy valószínűséggel, vagy gyenge volt alapból is a térerő.

Mivel a kérdező említette, hogy csak nemrég óta csinálja, így nála nem ez a helyzet.

2022. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha semmilyen eszközt nem csatlakoztatok a laptophoz, csak bekapcsolom a wifi megosztást akkor sem tudok vele netezni. Amúgy az illesztőprogramok utoljára 2021-ben voltak frissítve, most megnéztem, legalábbis akkori dátumot ír az eszközkezelőben, újabb illesztőprogramot meg nem talál. Na mindegy, nem pöcsölök vele, úgyis viszem hamarosan szervizbe (tisztítás, újrapasztázás), majd emiatt is szólok.
2022. jún. 22. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!