Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményetek a Metaverzum...

Mi a véleményetek a Metaverzumról?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez csak egy hirtelen trend, vagy tényleg vannak tervek vele a jövőben?

2022. jún. 24. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, vannak tervek.
Nem, csak egy trend.
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt már hasonló kérdés a héten:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

nincs új a Nap alatt - metaverzum már volt régen is.


A kérdés inkább az, hogy ez "ki tud törni" a szórakozás kategóriájából, a VR/AR-technikák mennyire tudnak olcsóvá válni, el tudnak-e terjedni; van-e haszna a virtuális 3D-tereknek és ha van, hol?

2022. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár év aztan elfelejtik ezt is.
2022. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

igen mar varom mikor olyasmi lesz a vilag mint matrixban


bedrotozva agyunk es digitalis vilagban fogunk elni, testunk meg kadban senyved

2022. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 VR szemüvegem van, játékfejlesztés a hobbim és játszani is szoktam. Nagyon sok embert neten ismertem meg, sőt vannak 10+ éves ismerősök is akikkel majdnem minden nap beszélek, de még nem találkoztunk.


Sok fajta kapcsolat van, a rokoni, baráti, haveri...mellett is meg ugye ezeken belül is.


Régen is voltak trendek, felkapott dolgok...

Valójában a metaverzum nem attól lesz jó, mert a fejlesztők azt akarják, hanem az emberek tehetik azzá ami lesz. A fejlesztőknek meg az igényeket kell figyelni és kielégíteni.

Végül, ha a felhasználóknak nem kell, akkor lekapcsolják. Persze itt a fejlesztők is el tudnak cseszni dolgokat, de főleg a felhasználókon múlik.

A facebook előtt rengeteg ilyen platform volt, lásd myvip, iwiw, ha csak a magyarokat nézzük, mégis a facebook lett felkapott. Lehet a facebook más területen is tud ennyire sikeres lenni.


Én játékos szemmel úgy állok hozzá, hogy nem én vagyok a célközönsége, mivel facebookot is alig használok, de ettől függetlenül lehet sok-sok hasznos funkciója.

Az meg, hogy az ember chatel a neten és nem iszik egy kávét az ismerősökkel, vagy akár kávézás közben is chatel nem arra figyel aki ott van vele, ez nem a facebook hibája. Mint a mondásban, nem a fegyver öl, hanem az ember.

Másik példának ott vannak a gyógyszerek, sok esetben segítenek, életet mentenek, de ha bevesz valaki 2 marékkal, akkor az nem a gyógyszer gyártók hibája és célja...

2022. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ilyen új marketinges szöveg. Úgy csinálnak, mintha lenne valami új, nagy szám. Közben meg nincs.
2022. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
Van vele tervük. Még több pénzt szerezni.
2022. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szavazásokat és a válaszokat!
2022. jún. 24. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem irreális maga az elképzelés is, hogy most az ember a VR sisakkal a fején egy virtuális szimulációban fogja tölteni a szabadidejét.

Mer hány db olyan embert ismersz akinek ehhez van eszköze ? Én konkrétan egyet se és nem egy kő alatt lakom.

Továbbá egy ilyen eszköz mindenestül úgy 800 ezer ft.

Az átlag embernek úgy 100-150 Ezereig van PC-je és azt használja 10 évig. Magyar átlagról beszélek. VR képes ezközt meg sem fog venni, pláne nem a jelen gazdasági helyzetben.


Értem én hogy van az az elképzelés hogy van egy hely ahol te eltölthetted a szabadidőd, de ember ezt a hagyományos videojátékokkal is megteheted sokkal olcsóbban MP-ben tudsz játszani a barátaiddal….stb esetek.


Az meg hogy dolgozhatsz ebben a VR térben, ember :D

Sebkötözést hogy a f…..-ba csinálsz igy ? Eleve a munkák jó 80%-a az nem VR kompatibilis.

Az ilyen kommunikációs dolgokra meg ott van a telefon vagy az e mail.


Totál irreális az egész elképzelés. Lásd a néhai PS Home esetét. A Sony 80 millió PS3-t adott el és 17 millió felhasználója volt regisztráció szinten a Home-nak. Nekem is van PS3-m soha nem használtam ezt a szolgáltatást. Csak SP-ben játszottam mindennel.


2015-ben ez meg is szűnt.

Eleve nem is értem hogy mi a fenéért töltené bárki is ebben a szabadidejét ? Most a Meta-ra gondoltam nem a Home-ra.


Drága hozzá a Hardware MO-s átlagban jó, ha 10% rendelkezik ilyen szintű PC-vel. VR sisakkal még kevesebb. Eleve igény sincs rá. És Mo gazdagabb, mint a világ 60%-a, szerintem Afganisztánban vagy Szomáliában sem fogják tudni ezt eladni.

Előbbi 2-ben nagy átlagban még internet sincs.


Ez kereskedelmi szempontból úgy hívják hogy bukás.

Én is inkább a PC-met meg az XSX-emet nyúzom tovább.

2022. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a 800 ezer az alzáról rendelve ~190 ezer csak mondom. Ennyibe kerül egy Quest 2 szállítással. Az oculus quest 2 önálló eszköz, nem kell hozzá még egy gépet is venned.
2022. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó rendben legyen igazad nem kell hozzá olyan gép.

De akkor sincs rá igény. Szóval ez bukás.

2022. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!