Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Xiaomi ax3600 és tp link ax10...

Xiaomi ax3600 és tp link ax10 router alkalmas a roaming-ra?

Figyelt kérdés

Az egyik a földszinten van a másik az emeleten, amikor lemegyek a lépcsőn, azt szeretném, ha átállna egyikről a másikra. És úgy hogy ha közben telefonálok facebook-on, akkor ne szakadjon meg. Mert most megszakad, tehát ebből tudom hogy nincs roaming (802.11 r/k/v).


A kérdés az hogy a két eszköz alkalmas-e a roaming-ra. Ha lenne rá openwrt akkor alkalmas lenne, de nincs rá. Vagy esetleg a xiaomi ax3600 alkalmas-e a roaming-ra, és csak a tp link ax10-et kell cserélni.


Ha egyik sem alkalmas, akkor eladom a 2 routert és veszek helyette két ilyet: [link]

Ezek úgy tudom alkalmasak a roaming-ra.

Ami még kérdés hogy az ax3000 az mesh eszköz, de nem írja hogy tri band lenne. Szóval nincs külön interface benne a mesh-nek és külön a sima wifinek? Ez azt jelenti, hogy ahhoz hogy mesh hálózatban legyenek ahhoz ugynazon a csatornán kell lennie a két eszköznek? Ami gondolom nem jó, ha két wifi ap ugyanazon a csatornán van mert lassú.



2022. jún. 25. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak azért írok, mert érdekel a téma, de még nem ruháztam be rá.

Amit viszont találtam, hogy önmagában a roaming az csak az, hogy az eszköz csatlakozik másik AP-hoz, de hogy ezt hogyan teszi, az a kliensen múlik!


A 802.11 v,k,r szabványokat is támogatnia kell


[link]


pl: itt van leírás hogy ezek mire is jók

[link]

2022. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként valószínű minden nem túl régi telefon támogatja, pl xiaomi

"Zhang Guoquan said,Xiaomi mobile phone, including most other mobile phones in the market, actually supports 802.11k/v/r, but because ordinary users don't pay attention" bár jobb lenne, ha odaírnák..

2022. jún. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még előzőekhez kiegészítés , gondolom frissítetted a routert 2020.11.17 post szerint kijött hozzá egy MESH upgrade


[link]


"MiWiFi For Xiaomi AIoT router AX3600 stable version

Dear users of Xiaomi AIoT router AX3600, hello.

This is an important upgrade of AX3600, which will bring you the long-awaited Mesh function

Update log

Supports multiple Xiaomi AIoT routers AX3600 or Xiaomi router AX1800 to form a Mesh network, and the whole house covers WiFi6

When the device moves between multiple routers, it will switch automatically, roaming seamlessly, and will not drop the connection while playing"

2022. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt jó hogy írod. Köszönöm.

Ez a válasz a kérdésemre. Hogy akkor ezek szerint tudja a roamingot a xiaomi ax3600. Csak a tp link ax10-et kell cserélni.

2022. jún. 28. 13:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Már csak az a kérdés hogy ha mesh-ben lesz két xiaomi router de nincs külön interface a mesh-nek akkor egy csatornát fog használni a 2 router? Mármint ugyanazon a csatornán lesz?
2022. jún. 28. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg kéne a tri-band, de kérdés mennyivel jobb a gyakorlatban.

Ez a video tplink-es.

https://www.youtube.com/watch?v=eKcqBczT9Q4

2022. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul
2022. jún. 28. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:

ahogy én értem a lényeg 5 és 6 perc körül van ott két grafikon az egyik a dual-band-es másodlagos router a másik meg a tri-bandes és nem sok eltérés van sebességben kliens szempontjából.

Persze kérdés,hogy hogy is van ez az egész, mert úgy látom a tri-band az 5Ghz-es tartományban csinál plusz csatornát, és ha a két router nem azon kapcsolódik össze, akkor lehet nem megy jól, ugyanakkor az 5Ghz nem annyira messzire visz, és jobban blokkolják a szilárd objektumok.

2022. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!