Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két ilyen adapter alkalmas...

Két ilyen adapter alkalmas arra hogy telefonvonalon keresztül gigabites hálózatot csináljak?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy van egy analóg vezetékes telefonvonalunk (nem voip) és a szomszéd utcában lévő házban is van egy analóg vezetékes telefonvonal, az egyik telefonvonalról korlátlanul lehet telefonálni.

Akkor két ilyen adapter fel tudja hívni egymást és kialakítja a gigabites hálózati kapcsoaltot a két ház között?


[link]



#VDSL #Ethernet over Phone Wire
2022. jún. 12. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezed a készülék működését. Ez a cucc arra való, hogy házon belül a telefon vezetéket használod ethernet hálózatra (is). "Ráülteti" az ethernetprotkokolt a telefonvonalra. Alkalmazásakor nem kell egymást "hívni", úgy működnek mint az ethernethálózatok.


Egyébiránt egyáltalán nem rossz az ötleted, ha pl iker vonal lenne ( erre csak az idősebbek emlékeznek ) akkor biztosan működne. Engem meglep, hogy van analóg telefonvonal még, nem tudom hogy valósítják meg - de a amikor még vezetékes hálózatokkal foglalkozam, akkkor az előfizetők telefon vonalai egy kihelyezett fokozat a telefonközpont kihelyezett fokozata RSS, ESS - előfizetői kártyáira csatlakoztak ami adta a csengetési feszültséget meg olvasta a beütött számokat stb stb. Itt minden előfizető el volt szeparálva elektromosan is, tehát ebben a környezeben nem működik az amit szeretnél. Lehet ma már másképp vannak megvalósítva a dolgok.


Egyébként szerintem gigabites sebességet nem tudnál elérni nagyobb távolságon én max 10 - 100 Mbs-re tippelnék.

2022. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt írják a leírásban hogy 1,4 km-t tud.
2022. jún. 12. 11:02
 3/10 A kérdező kommentje:

"It works well with a pervasive telephone line network with a symmetric data rate of up to 150/150Mbps (G.INP, Sym, 8dB) over a distance of 300m and 21/11Mbps over a long distance of 1.4km."


Bár igazad van, nem gigabit.

2022. jún. 12. 11:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen ez pontosan így van ahogy írod.Le is írják ,erről beszéltem:

"21/11Mbps over a long distance of 1.4km."

2022. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, közben írtam, hogy írtad :)
2022. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Házon belülre meg van a g.hn

G.hn-ből van olyan ami koax-ra van és van olyan ami telefonkábelre és van ami electrical wire-re van. Azt hiszem mindegyik több gigabitet tud.

2022. jún. 12. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Ethernet to VDSL. Amit a VDSL tud azt tudja. Nyilván 1km fölött már jócskán belassul a sebessége ADSL szintre. Megjegyzem hogy már a 111Mbps is Gigabites csatlakozót követel ethernet oldalon. Ennyit meg simán tud a VDSL.
2022. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ilyen g.hn sfp-t hol tudok venni?

[link]

2022. jún. 12. 12:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Az SFP az egy átalakító amit egy távközlési eszközbe / átviteli berendezése dugsz bele aminek van SFP portja. Arra használják, hogy ugyanaz az berendezés tudjon pl optikát, "rezet" fogadni. Optika esetén az üvegszál fajtái miatt számos típusa van. Sajnos - saját tapasztalat - a távközlési / átviteli berendezések általában csak meghatározott típusú/gyártmányú SFP dugható be ( nem ismeri fel egyszerűen ami nem tetszik neki ).


Biztos, hogy erre gondoltál?

2022. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A linken amit küldtem, a 13. oldalon van olyan hogy g.hn sfp modul. Arra jó hogy sfp switchbe vagy sfp hálózati kártyába bele lehet tenni és akkor g.hn hálózathoz csatlakozik. Tehát akkor telefonkábelt kell oda bedugni. De van F koax sfp modul is a képen.
2022. jún. 13. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!