Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek miért ilyen drága...

P.O.C. kérdése:

Szerintetek miért ilyen drága a Steam?

Figyelt kérdés
Nem rég volt nyári vásár, és már régóta szemeztem a Cyberpunk 2077 -el, na mondom leakciózták 29 Euróra, most lecsapok rá. De jól tettem, hogy nem tettem. Rákerestem az árukeresőn és találtam 7990 Ft -ért dobozos változatot, benne leírás, várostérkép, képeslapok, csillogó matricák, gog.com -os plasztik kódkártya + minden anyám tyúkja, ráadásul még egy Audio CD is a játék zenéiből. A Steamen meg csak egy maga a digitális licenc és pá. Még akkor nagyon is gáz lenne a 29 Eurós ár, ha most 300 Ft lenne egy Euró. Pedig nekik nem kell mindezt a sok sz*rt legyártani, eljuttatni a vásárlóhoz kigazdálkodni a kis és nagykereskedelmi árrést, stb. És környezet szennyezést se fokoznák vele.

2022. júl. 12. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
13 euroért is be lehet már szerezni hónapok óta, akció nélkül, szóval a a leárazások is olyanok, hogy na....
2022. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Itt azt írja hogy 29,99 EUR volt eddig a legjobb ár a Steamen:

[link]


Lehet hogy más platformon volt már 13 EUR is, azt nem néztem.

2022. júl. 12. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Drága???

A Gog-on most 59,99 euró. Steamen centre pontosan ugyanenny. Az, hogy te találtál elfekvőben egy példányt valahol, azt azért ne tekintsük mérvadó árnak!

Lehet, hogy van egy-két cím, amit máshol olcsóbban be lehet szerezni. De vettem már meg ott 30 ezres szoftvert 90%-os leárazásnál 3 ezerért.

Az meg, hogy mennyi az euró árfolyama, nem az ő saruk. Nem fognak azért árat csökkenteni, mert a kormányunk gazdaságpolitikája olyan, amilyen.

Az pedig, hogy nem kell fizikai adathordozót legyártani, csak részben érv. Attól még a játék fejlesztése komoly pénzekbe került.

2022. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4: Igen, tudom hogy vannak ezek a kulcsvásárló izék, de nem sok jót hallottam róluk.

Állítólag lopott bankkártyával vesznek jó sok kódot, ezért tudják olcsón adni, miután rájönnek lopott volt a kártya refound -olnak és a kódot is letiltják.

2022. júl. 12. 19:50
 6/10 A kérdező kommentje:
#3: Igen vannak jó dolgok néha pl, a Portal 1 és Portal 2 -t vettem 1 EUR -ért darabját. De többször van az, hogy el vannak szállva maguktól.
2022. júl. 12. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. én azt mondom, hogy szemfülesnek kell lenni. :-) Én szeretem a Steamet (mondjuk a Gog-ot kicsit jobban, főleg mert DRM-mentes), de tényleg néha nem árt kicsit trükközni. :-) Van, hogy a töredékéért meg lehet kapni egy-egy játékot/szoftvert. Hobbi játékfejlesztéssel is foglalkozok (egyelőre csak szigorúan haveri, ismerősi körben nyilvános), de amit említettem, az RPG Maker, eredetileg 30 ezer körül volt, és sikerült 3 ezerért megvennem. Na, meg jópár játékkal is voltam már így. Csak ugye nem lehet tudni, hogy mikor mi lesz leárazva.

Mondjuk ez igaz mindenre, Stadiát is használok, és épp a napokban vettem meg az F1 2020 Schumacher Edition-t kerekítve 4 ezer forintért, miközben huszonvalamennyibe került.

2022. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Én a sokat " szidott " G2A-n a 2500 Steam játékomból kb 1500-at vettem, és egyetlen alkalommal volt egy apró gondom, mikor egy játékból rossz régiósat kaptam, de igazából ez is csak egy pár órás kis levelezés lett a supporttal, aztán kaptam egy megfelelőt, szóval nekem nem nagyon van rossz tapasztalatom, sőt, ha azt veszem, szerintem 10.000 euro körül lehet amit úgymond megspóroltam.
2022. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem kimondottan érdekel már, hogy lopott bankkártyákkal honnan veszik a kódot. Steam-en nem tudsz venni kódot, egy csomó játékot nem árulnak dobozosan kóddal, szóval max a kiadótól tudnak venni kódot, ha pedig onnan vesznek sok kódot az már üzleti tevékenység úgy tudom. Egyébként G2A-n pl van refund, szóval ha a kód rossz, akkor simán vissza tudod szerezni a pénzed.
2022. júl. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, sokszor én is drágállom, sok esetben Enebáról vásárolok inkább steam kulcsot. Bár, ha csak ilyen 1-2 euró különbségről van szó a két platform közt, akkor inkább közvetlenül steamről veszem, mert ott 100 százalék h. minden rendben lesz később is, nem tiltják le a kódot vagy ilyesmi. Ha nagyobb a difi, akkor egyértelműen kulcsos oldal. Bocsi, de nincs a bőröm alatt is pénz, hogy vagyonokat adjak játékokra, és még így is ezerszer korrektebb vagyok azoknál, akik letorrentezeik a játékaikat.
2022. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!