Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a legpontosabb IP-cím...

Melyik a legpontosabb IP-cím helyzet meghatározó oldal vagy program?

Figyelt kérdés
Már többet is megnéztem de még a kerületet sem találták el.

2022. júl. 21. 20:26
1 2 3
 11/22 Gugu Gabor ***** válasza:
86%
gyakorlatban ugy néz ki hogy az ip cimmel az országot és a szolgáltatót be lehet lőni de hogy a digi voda vagy akárki ezt ma ép kinek osztja ki az már a magán ügye lehet neked fix címed van de ezt a szolgáltatód nem köti senkinek az orrára
2022. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehetséges. A szolgáltató nem adja ki sehova, hogy egy adott pillanatban (még ha fix IP cím akkor sem), hogy pontosan hol van. Ha kell egy nyomozáshoz akkor is max. azt tudja megmondani, hogy melyik routeréhez és melyik felhasználóhoz volt kötve. Nagyon ritkán létezik ennél pontosabb adat. De ezt a szolgáltató max. bírósági határozzattal adja ki a nyomózó szervnek. Az ilyen IP helyzetmeghatározó oldalak a publikus adatokból indulnak ki. De ezek nem annyira tudnak pontosak lenni.
2022. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 NTBS ***** válasza:
56%
Nincs ilyen.
2022. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

"Nincs ilyen."

De van! A filmekben! Ott még azt is megmondják, hogy a gép az asztal melyik oldalán van!

Melyik filmet nézted kérdező?

2022. júl. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

Pusztán az IP cím alapján meg lehet határozni a szolgáltatót és általában a várost, de semmi közelebbit, sőt, még a város sem pontos.

Tökmindegy, melyik szolgáltatást használod, mind ugyanazt fogja mutatni, mert ugyanabból az adatból dolgoznak.


#1 és #4 pedig keveri a szezont a fazonnal. Valóban van olyan, hogy nem publikus IP-t ad a szolgáltató (100. kezdetű, szolgáltatói NAT), de adhat publikus IP-t is (egyszerű: ilyenkor a routerben és a whatismyip-n ugyanaz az IP látszik). Attól, hogy publikus az IP még nem biztos, hogy fix, sőt, a legtöbb esetben nem az.

2022. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Alex Fly ***** válasza:
50%

Kérdező: az IP az adott sessiont azonosítja és nem tartalmaz semmit sem a gépedről, sem annak helyzetéről. A szolgáltatók kapnak egy adott címtartományt, amellyel gazdálkodhatnak; ebből adnak egyet a gépednek (mióta elfogytak a kiosztható címek, azóta általában NATolják ezeket, vagyis egy külső címről nem egy gépet, hanem egy egész hápózatot lehet elérni, amelynek egyedi címeit az ISP routere osztja ki).

Az ilyen szolgáltatások arra képesek, hogy a külső címről megállapítják, melyik ISP oztotta ki neked és megkérdezik a szolgáltatót, hogy a kérdéses címtartományt melyik földrajzi hely ellátására használja. Aztán hogy az mit válaszol erre, abba sem neked nincs beleszólásod, sem a lekérdező nem tud meggyőződni a kapott adatok valódiságáról...

2022. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

15


De jó, hogy ezt leírtad én meg most pont olvastam. Mivel nem értek hozzá nem értettem ha nem törték fel a Fb oldalamat, miért ír Monorierdő bejelentkezést arra amikor én lépek be úgy Budán lakom x kerületben...de volt már Törökbálint is. Olvastam régebben is, hogy nem mindig a pontosat írja, de akkor is megállt a szívem egy pillanatra. Amúgy miért van ez ennyi km különbséggel "érzékel"?

( Upc illetve már Voda, de gondolom ilyen szempontból mindegy melyik Szolgáltató)

2022. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17: Azért mert a szolgáltató a saját területén belül úgy osztja ki az IP címeket ahogy akarja. Ezek mind országos szolgáltatók. Egy csomó ilyen IP cím "kereső" alkalmazás meg úgy működik, hogyha valami utón módon egyszer egy IP-hez talált egy földrajzi helyet akkor azt megjegyzi. Simán lehet egy országos szolgáltatónál, hogy ma Te kapod meg azt az IP címet pl. Budán, holnap meg Pistike Debrecenben. Amíg az IP cím "kereső" rá nem jön, hogy már Debrecenben "lehet" az adott IP cím addig még az előzőt pl. Zalaegerszegi helyet jegyzi meg.
2022. dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
És még egy ezek nem "hivatalos" IP cím keresők. Nincs a szolgáltatónak kötelezettsége bejelenteni sehova. Egyedül az van, hogy amikor egy szolgáltató igényel egy IP cím tartományt akkor azt bejegyzik a szolgáltató székhelyére, dehogy a több ezer címe közül melyiket hova osztja ki az már az ő dolga, nem tartozik senkinek bejelentési kötelezettséggel (egy kivétel ha a nyomozó hatóság megkeresi, de az más trténet).
2022. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Köszönöm válaszod, de én semmilyen "keresőt" nem használtam csak FB-on belül néztem rá a bejelentkezési adatokra így tűnt fel.

Ettől függetlenül értem, amit írsz...logikus.

2022. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!