Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digin kivül másik szolgáltató...

Digin kivül másik szolgáltató borsod kazincbarcika?

Figyelt kérdés

Közel egy hete egy zsák szarral egyenlő a internetünk. Nem is szokványos amink van.

Mikrohullámú antenán kapjuk a internetet mert a digi nem hozta be a vezetékes netet a utcánkba... Ez szep es jo. Eddig nem volt problema. Viszont 1hete egyszeruen hasznalhatatlan. 1-2percenkent elmegy a net. A system log szerint szimplan a pppoe kapcsolat disconnectel majd dög lassan ujra csatlakozik. De ezt egy hete. A szolgaltato elvileg 2napja karbantart a kornyeken de ez egy hetes hiba. Masok felvetettek hogy a foldeletlen villamos hallozat bezavar a miko antenanak. Vagy hogy 25eves a ethernet kábel amivel a mikro antenna ossze van kotve a 10centis PoE mini modemmel?

Nos nekem a tokom televan a digivel.

1300ft nem is sok ezert a fos netert. 20mbps netunk van ami egy rakas szar. Ugy ugral a letoltes mint a hullamvasut. A maximum letoltes 2.8mb/s szebb napokon de atlagba 2.1mb/s. Ha vmi jateg tobb mint 40gb patchet kap akkor 1-2nap mire letolti.....

Kerdem en milyen internetet lehetne bekotetni esetleg ami jobb ennel a hulladeknal?

En mar nem tudom. Ma 6orat piszkaltam a halozatot es routert es most eppen csak van net.

Otletek?



2022. aug. 13. 04:55
 1/8 anonim ***** válasza:
20mbps (megabit/s) 2.5MB/s-nek (megabyte/s) felel meg. Nálunk 1 hónapig volt probléma az internettel, mert karbantartottak, baleset történt stb ezért volt, hogy egy nap 3x megszűnt a net néhány órára (nem Digi) és nem őrjöngtem. Ha tudod, hogy karbantartanak, akkor nem értem miért vagy kiakadva. Valószínűleg pont azért tartanak karban, mert probléma akadt. Egyébként a szolgáltatók oldalán meg tudod nézni, hogy elérhető-e a szolgáltató a te területeden.
2022. aug. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mikrohullámú netet befolyásolja a rálátásban bekövetkező változás, például ha az antenna elé nő egy fa, toronydaruznak a jel útjában, erős szél elmozdította az antennát. Ki kell hívni őket, hogy lőjék be újra. Általában ezt 2-3 évente meg kell tenni.
2022. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hamarabb kezdodott a baj mint a karbantartas. Csutortokon kezdtek karbantartani. De ez vasarnap ota szar. Es ga csak par orara menne el en orulnek. De percenkent elmegy es ha van is net ugy jelzi ki nincs.
2022. aug. 13. 10:41
 4/8 A kérdező kommentje:
2# ezt megertem de akkor ez befolyasolna a sebesseget es a kapott adatot is nem? Itt eleri a maximumot es stabil idokozonkent szakad meg.
2022. aug. 13. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
A fa se biztos, hogy folyamatosan belóg az antenna elé. Jön egy kis szellő és be-belóg.
2022. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A fát erosen ketlem. A hazteto legtetejen van a kemenyen a mikro antenna es egy darab fa sincs utban. Semmi se. Es tisztan rálát a adótoronyra.
2022. aug. 13. 10:48
 7/8 anonim válasza:
Amúgy ezen ne csodálkozz a digi egy nagy kalap szår a net nekünk elvileg rohadt jónak kéne lennie de a házon kívül jóha van erre egy megoldás van ami 100% korlátlan mobilnet és ennyi
2022. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Ne viccelj, a Digi vezetékes net a legjobb! Nem azt mondom hogy atomstabil, tegnap is elment 2 percre, de istenem, ennyit ki lehet bírni. Huzamosabb időre 2 éve nem ment el, csak egyszer éjszaka tervezett karbantartás miatt, de átaludtam, észre se vettem. Ellenben a Telekom és a Voda netje is félévente legalább egyszer elmegy 20 percnél több időre. Sőt, a Telekom volt hogy 2 hétig nem működött, fizettek is érte nekünk kötbért.
2022. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!