Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Yettel otthon net internetről...

Yettel otthon net internetről tapasztalat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 13. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit kifejezetten ilyen néven hirdetnek arról nincs.


Viszont évek óta van korlátlan mobilnetem náluk (ugye akkor még Telenor néven futottak... egy már nem értékesített csomagban vagyok).


Kb. egy évig otthon is azt használtam telefonról megosztva és ment jól.

Egy gyöngébb vezetékes nettel felért simán. Nem volt limitálva sem semmi.

Youtube, Netflix stb. is ment jól.


Viszont akkoriban pont olyan helyen laktam, ahol talán közel volt az adótorony (vagy más miatt klappoltak a dolgok nagyon) és jó volt nagyon a sávszélesség. 4G-n simán ment 80-100 mbit letöltés és 20-30 mbit feltöltés stabilan.


Később elköltöztem máshova (többször is költöztem, több hazai városba) ahol már nem muzsikált ennyire jól a dolog. Sokkal gyengébb (és az is ingadozó) sávszélesség jött csak össze (10-30 mbit le, 5-15 fel). Telefonon magán elég volt, de asztali gépre már csak akkor osztottam meg, ha a vezetékes internet (abban az albérletben eleve volt az is) épp nem ment (tehát csak tartalék volt).


Most pl. vidéken vagyok épp rokonoknál (kisváros), itt már csak 5-10 mbit fel és letöltés jön össze, ami szerintem már végképp kevés lenne asztali gépen.


Viszonylag magasabb kategóriás (de azért nem a legújabb) Samsung és Apple telefont is használtam.


Szóval szerintem helyfüggő.

Nem hiszem, hogy az előfizetés/csomag sokat számítana, inkább a fizikai limitációk, adótorony helye stb.


Azt lehet csinálni, hogy akár egy feltöltőkártyás csomaggal kipróbálod a Yettel mobilnetet ott, ahol laksz. Lehet ugye ilyen 1-2 napos vagy 1 hónapos adatkeretet venni feltöltőkártyás csomaghoz is, ami arra elég, hogy pár speedtest.net-es tesztet futtass.

(Vigyázz mert egy teszt simán megeszik 100-200 MB-ot is, szóval százszor nem tudod futtatni.)

2022. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mobilnet, ami osztott erőforrásokon alapul. Az elérhető sávszélesség attól függ, hogy mennyien használják épp akkor az adott cellát. Ha senki, akkor akár 300 Mbit is elérhető ideális vételi körülmények között (közel van a torony, fizikai rálátás van, nincs árnyékolás). Ha viszont 10 ember rajta van, már csak átlag 30 Mbit fog jönni. Ha 100 akkor csak 3, mert osztódik. Persze ez csak egy átlag, mert nem fog mind a 100 pontosan egyszerre adatot forgalmazni, de a lényeg érthető.
2022. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!