Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Így teljes sebességgel működik?

Így teljes sebességgel működik?

Figyelt kérdés
A mai nap igényem szerint bekötésre került optikai szálon a 250mb/s sebességű internetkapcsolat. Ez wifi 2.4 illetve 5GHz frekvencián ugyanazt nyújtja? Ugye ha utp kábellel összekötöm az xbox-szal akkor teljes sebességgel fog letölteni?

2022. aug. 22. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Utp kábelen akkor fog teljes sebességgel menni, ha az legalább Cat5e és minden eszköz ami a végpont és az xbox között van gigabites. Ha online akarsz játszani mindenképpen ez a megoldás ajánlott, mert a wifi és az egyéb eszközök növelik a pinget. 2,4 GHz-en kb 30-50 Mbit/s sebesség reális, ideális esetben lehet 100 körül, de ahhoz tiszta csatorna kell, ilyen max tanyán van. 5 GHz-en 120-150 Mbit/s reális, ideális esetben ott már jöhet a 250, de ehhez tiszta csatorna kell, manapság pedig ez már itt is ritka, mert nagyon terjed az 5 GHz, de mivel kisebb a lefedettsége, nagyobb eséllyel lesz jobb a vétel.
2022. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen a szolgáltató biztositotta szamomra a savszelesseghez kello kabelt is. (Cat5) egyenlore csak a series s-sem szeretnem kozvetlen a routerrel osszekotni, ami igenyem szerint 2000-res savszelesseget tudna maximum nyujtani. Abban tudnal segiteni kerlek, hogy idealis esetben 80gb hány perc alatt toltodne le? Szamitasaim szerint ~50perc.
2022. aug. 22. 15:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Termeszetesen a kerdes megfelelo kabelen keresztul szol az xbox-ra.
2022. aug. 22. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Az xboxon gigabites port van, így a megfelelő kábellel a 2000-es netből 1000-et tud használni, ez ideális esetben 11 perc alatt letölt 80 GB-ot. Gyakorlatilag ennél némileg többre számíts, mert a szerver nem fog folyamatosan gigabittel küldeni, illetve ha az xboxban hagyományos merevlemez van, az nem fogja bírni ezt a tempót, kb a felét tudják. Ha ssd van benne akkor nincs gond, akkor csak a szervertől függ.
2022. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ssd van benne de a netem savszelessege 250 🙂. Azert irtam hogy a router 2000-t is tud, hogy ne legyen felreertes. O is alkalmas erre.
2022. aug. 22. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem Telekom 2000-ed van, félreértettem. 250-el, ha az stabilan jön és a szerver is úgy akarja 43 perc alatt tölti le, úgyhogy a ~50 perc egy tökéletes becslés a valós időre.
2022. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😀
2022. aug. 22. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!