Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP pavilion g6 laptopba új...

HP pavilion g6 laptopba új venti (utángyártott) került ami indítási hibához vezet és csak folyamatosan egy sebességgel működik. Hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
a gyári nagyon hangos volt már elhasználódott. rendelve lett egy hozzávaló típus ami viszont csak állandó sebességgel hajlandó egyelőre működni. illetve nem sikerül elsőre a gép bekapcsolása mert leáll a gép mielőtt eljutna a bejelentkezésig

2019. jan. 24. 23:03
1 2
 1/15 hypno ***** válasza:
59%

Ez misztikus.


Saját kezűleg cserélted a ventilátort, vagy beadtad egy szervízbe?

2019. jan. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
én cseréltem. volt már sokszor szétszedve más dolgok miatt mint pl. a fos műanyag fülek kitörtek a házból.. de ez most sokkal fontosabb nekem. annyi már kiderült hogy indulásnál egy hibát ír ki nem tetszik neki ez a venti és enterrel lehet továbblépni ha mégis beakarok lépni ezért kapcsolt ki egy adott idő után ha nem nyomtam semmit. külső kijelzővel használom így ezt nem tudtam csak miután keresgéltem tegnap ilyen hibákról. ha külső monitorral használom csak a bejelentkezéstől kezdve ad képet. a gyári kijelzője törött azon semmit nem látok....
2019. jan. 25. 11:12
 3/15 hypno ***** válasza:

Értem.

A ventilátor fizikailag nyilván illeszkedik a régi helyere, de az olyan paraméterek is stimmelnek, mint pl. az áramfelvétel?

Csak mert a BIOS-nak jellemzően akkor szokott gondja lenni a hűtőventilátorral, ha állónak érzékeli, mert pl 4 pines PWM csatlakozó helyett 3 pinessel csatlakozik, vagy az indító feszültség magasabb mint ami eredetileg be van állítva, vagy a BIOS-ban a riasztási küszöb valamiért túl alacsony.


Mondjuk az állandó fordulatszám arra utal, hogy a szabályozó vezetékkel van valami gebasz.

2019. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
háát ezeket nem fogom tudni megmondani 4 szálasat kapott ugyanúgy,a bios-t saját képernyő híján soha többet nem fogom látni. amik rá voltak írva úgy emlékszem stimmeltek feszültség meg áramerősség.gondolom hogy nem tetszik a hp-nak az idegen alkatrész.. szomorú nekem hogy megint egy dolog ami nem jól sikerült. a gyári winyó 750gb szépen meghalt kb 3 év alatt nem is torrenteztem meg nem volt tele a fele sem. kapott helyette egy wd green ssd-t azóta jó
2019. jan. 26. 21:02
 5/15 hypno ***** válasza:
Ha bekapcsoláskor nem vársz semmilyen képernyőre, csak serényen elkezded nyomkodni az F10 gombot, akkor be kell hogy lépjen a BIOS-ba...és ezt látnod kell a külső kijelzőn.
2019. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
megpróbálom majd. de mint ha hallottam volna olyat hogy win10-nél nincs ilyen nem tudom. ha mégis sikerül látni akkor állítsak valamin ?
2019. jan. 27. 15:14
 7/15 hypno ***** válasza:

A BIOS (meg az újabb gépeken az UEFI is) független az operációs rendszertől és megelőzi azt még akkor is, ha úgy tűnik, hogy nem. Az alaplapra aplikált chipben tárolódik, így azt nem kell külön betölteni, csak be kell lépni.

A HP gépeken jellemzően az F10-el lehet belépni a BIOS-ba, de ha nem menne, akkor F2 (esetleg DEL). A használati utasításban benne van.

2019. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hypno ***** válasza:

A BIOS (meg az újabb gépeken az UEFI is) független az operációs rendszertől és megelőzi azt még akkor is, ha úgy tűnik, hogy nem. Az alaplapra aplikált chipben tárolódik, így azt nem kell külön betölteni, csak be kell lépni.

A HP gépeken jellemzően az F10-el lehet belépni a BIOS-ba, de ha nem menne, akkor F2 (esetleg DEL). A használati utasításban benne van.


Azt sajnos nem tudom, hogy a te gépeden milyen a BIOS felépítése, hogy milyen menűpontok vannak, de ha a ventilátor riasztási küszöb állítható, akkor valószínűleg az Advanced fülön találod. Már ha van olyan fül a BIOS-odban.

2019. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a belépéssel nincs problémám hanem valószínűleg nem fogom látni. csak külső képernyőn tudom használni a gépet hdmi-vel van csatlakoztatva. csak onnantól kapok képet ahogy a win bejelentkezés történik. de majd kipróbálom hogy várok a biosnál lesz e kép
2019. jan. 27. 22:38
 10/15 hypno ***** válasza:
Lesz kép.
2019. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!