Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Vodafone régebbi ügyfeleit...

A Vodafone régebbi ügyfeleit NAT-olni szokták ?

Figyelt kérdés

Az ügyfélkör hány %-a NAT-olt ?


A régebbieket IPV4 alá rakják, az újakat meg IPV6 alá vagy hogy van ?


2022. szept. 3. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenkit natolnak IPv4-en, aki nem kéri hogy ne tegyék. Az IPv6 nem natolt, ott egy egész tartományt kapsz amiből a routered tovább oszt címeket, minden eszközöd egyedileg címezhető a netről, így ott nem kell nat. Ha mégis kéne publikus IPv4 cím, a szolgáltató telefonos ügyfélszolgálatán lehet kérni.
2022. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És egy ügyfélnek egyszerre IPV4-e és IPV/-ja is van ? És ezeket váltogatják ? Vagy csak egyik ? (PL. ha tizenéve ügyfél, akkor gondolom a hagyományos ipv4-et kapja, az új ügyfél mdedg az ipv6-ot. De régi ügyfél is kaphat ipv6-ot ? )


Én ezt hogy tueom itthon megnézni ? És ha megnézem, az csak a mostani állapot, vagy valószinűleg általában ugyanez az állapot van ? Tehát ha msot mondjuk ipv4-en vagyok, akkor feltehetőleg mindig ?


Kik kapnak IPV6-ot ?

2022. szept. 3. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenki kap IPv6-ot akinek a hálózati eszközei képesek lekezelni. A routernek is tudnia kell, hogy fogadja a tartományt és tovább ossza, meg az eszköznek is ami a routerhez csatlakozik. Utóbbi nem probléma, már a Windows 7 is IPv6 képes, de a routerek sajnos még nem mind, oda kell rá figyelni, hogy IPv6 képes legyen. A 20000 Ft felettiek már jellemzően képesek rá.
2022. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kb milyen évjárattól képesek rá a routerek ? Nekünk régebbi van. És akkor a weboldalak, amiket látogatok, megkapják az ipv4 és ipv6 cimemet is ?


Megnéztem a gépemet és nekem azt irja ki az internetkapcsolatom tulajdonságainál, hogy ipv4 -em van és kapcsolatkéeps ipv6-om. Az mit jeelnt ?

2022. szept. 3. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a routered nem IPv6 képes, de a géped igen, ezért egy link-local címet választott magának amivel a belső hálózaton tud kommunikálni más IPv6 képes eszközzel. Sajnos ma is kapható ilyen, szóval oda kell rá figyelni. Csak az kerül logolásra amelyiket épp használod.
2022. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, én mindig ipv4-et tudok csak használni, ugye , a routerem miatt ?
2022. szept. 3. 11:48
 7/7 A kérdező kommentje:
És nagyságrendileg hány előfizető lehet egyszerre a NAT alatt ?
2022. szept. 3. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!