Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van internet, de még sincs,...

Van internet, de még sincs, ez miként lehetséges?

Figyelt kérdés

Van hálózati (lan) internet, de az asztali gépen mégsem töltenek be az oldalak, vagy csak nagyon lassan. Néha megjavul. Viszont, az internetkapcsolatot tökéletesnek mutatja, mindvégig, így a hibakereső sem talál semmit sem.


Ugyanez a jelenség játszódik le a vodafone mobil stickkel is, melynek software-je is tökéletes kapcsolatot mutat, de szinte egyáltalán nincs internet.


Mindkét kapcsolat működik egy laptopon - tehát, nem a szolgáltatással van probléma.


Közben újraraktam a windowst is, de semmi sem változott.


Ezután megnéztem a biosban (GigaByte alaplap) az ethernet beállítását (hátha valami félüzemmódban megy), de nem nagyon találtam ilyesmit.


Az eszközkezelőben a gigabit ethernet is jól működik.


Olvastam, hogy a hálókártya is megadhatja magát, de ha így van, akkor az usb-s vodafone internet miért nem működik? Vagy ahhoz is köze van a kártyának?


Mi lehet a baj? Nagyon elkeserítő, mert a munkaeszközöm, és már majdnem két napja szenvedek vele. Ha nem írtam le mindent, kérlek kérdezzetek!



#internetkapcsolat #Realtek RTL Gigabit Ethernet
2022. okt. 17. 03:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen böngészőt használsz? Próbáltad másikkal is?
2022. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Chrome, Opera, Mozilla, mindegyiknél ugyanez a helyzet. És nem csak a böngészőknél, hanem minden más alkalmazásnál is.
2022. okt. 17. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanarra a kábelra dugd rá a laptopot. Ha azon jó, akkor a géppel lesz a hiba. Ha a laptopon is lassú, akkor a hálózattal lesz bibi.
2022. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
DNS szervereket próbáld fixre áttenni pl a Google DNS szervereire, azok általában elég gyorsak, ezzel ki lehet zárni hogy esetleg itt lenne a probléma.
2022. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, a szolgáltatással volt probléma. Ami megkeverte ezt az egészet, hogy a mobilnet sem működött és azóta az új windowssal sem működik (ami nem probléma, mert ahol használva van, ott jó).
2022. okt. 27. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!