Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tud e valaki tapasztalat vagy...

Tud e valaki tapasztalat vagy megfelelő információ alapján sok szempontból jó minőségű mondjuk árban középkategóriás Routert?

Figyelt kérdés

Jelenleg Asus RT-AX58U tipusú készülék van amikor vettem sok google árukeresőben sok felhasználói véleményezést elolvastam de ettől még jobbra vágynék. Tudom az adásteljesítmény szigorúan korlátozott valami a Rutereknél ami a hatótávot jelentősen befojásolja ráadásul az 5Ghz tartomány az aminek nagyobb lenne ugyan az adatátvitele és a hatótáv ott a leg gyengébb ez nyilván minden Routernél így van. Az én igazi problémám inkább olyanokban rejlik amikor kiírja a telefonom (Samsung S52S) hogy nincs internetkapcsolat de ez a Routertől légvonalba kb 6m

-re lévő távon is előfordul jó hát fal is van de ha elindítom a Speedtestet akár 200-300 Mbps ot is mér ugyanott tehát nem a fizikai akadály miatt van. Az internet Digi megabites optikai kábeles. A Wireless repeateres dolgot ne ajánlgassa senki az elöző Zixel routeremhez vettem szintén Zixelt ráadásul valamivel még többe is került mint a router de csak pézkidobás hiába tudja az 5Ghz et is a repeater jobb ha nincs is bekapcsolva aki ismeri a vele járó nyügöket.



2022. nov. 17. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegyél külön routert és access pointot (akár többet is ha a lakás alapterülete indokolja)

ha a jelenlegi routered jó, vegyél csak access pointot

2022. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát majdnem bajban voltam mindjár az access pointtal is de a googlebe beütöttem olyan különféle kiegészítők jöttek be, nem szeretnék sem repeatert sem másik routert csak egyet, tudom a 100mw vagy mennyi lehet egy router adóteljesítménye erősen bekorlátozza a lehetőségeket de sajnos lassan minden netről megy és bannak dolgok aminek a helyét nem lehet megváltoztatni ilyen pl a klímák (de azokat eléri amúgy) az is lehet amit tapasztaltam kimondottan egy egy adott szerver miatt lehet amikor kiírja a telefonom pl hogy nincs internetelérés (facebook böngészés közben pl.).Tehát mindenesetre egy esetleg még jobb routerre vágyom esetleg a jelenlegi Asus készülékemtől a korábbi Zixel még gyengébb volt tehát nyilván lehet még feljebb menni szintén Asus márkánál maradva az RT-AX86U AX 5700 ra az értékelők kommentekben jókat írnak annak ára 80-90e.közt van.
2022. nov. 17. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!