Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik internetszolgáltatót...

Melyik internetszolgáltatót válasszam hosszú távon? Digi avagy Telekom?

Figyelt kérdés
Mindkettő elérhető a lakhelyemen, ez egy borsod megyei kisebb város. Alapvetően jól ki van építve az infrastruktúra. A lépcsőházban a DIGI biztosan optikán van a Telekom-ot nem tudom (de kiderítés alatt). Ettől függetlenül nem elképzelhetetlen, hogy jobb kapcsolatot kapnék ez utóbbitól. Jelenleg DIGI van és hajlamos volt naponta többször is megszakadni a kapcsolat, ez utóbbi 1-2 hónapban nagyon sokat javult. Azonban a ping idő nem valami kellemes és van rendesen jelveszteség a lagot figyelő diagram szerint. Feltételezem tökmindegy, hogy a Telekom-nál a NET 250/70 avagy Gigaerős 2000/1000 (elérhetőnek mutatja, akkor ez optika kéne legyen) választom a ping időn nem sokat befolyásolna. Miskolcon és környékén kinek van ezekkel szolgáltatókkal tapasztalata?

2022. nov. 20. 19:32
A kérdező szavazást indított:
Digi
Telekom
Egyéb (válaszban megadom)
27 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Digit, bár eléggé süllyed a minősége az utóbbi években.
2022. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Telekom van, és meg vagyok vele elégedve....bár itt digit nem is tudtam volna választani.
2022. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Telekomos voltam, volt hogy 2 hétig nem volt net, ott villogott a rendszerükben, hogy modemcsere szükséges, de tojtak rá amíg nem hívtam ki őket harmadjára. Aztán úgy 5 éve elérhető lett a Digi, váltottunk, azóta csak egyszer volt egy komolyabb kimaradás, amikor 2 órára nem volt net, de az is éjjel. A többi mind előre bejelentett karbantartás volt. Bár a modemjük egy trágyadomb, bridge módba kell kapcsoltatni és saját eszközökkel felépíteni a kapcsolatot, akkor remekül működik. A 900-at bármikor kimégrek, a ping ritkán megy a speedtest szerint 10 fölé, csomagvesztés nagyritkán előfordul de az is 0,1%, amikor épp előfordul, gyakorlatilag nem érzed meg, hacsak nem olyan rossz az alkalmazás, hogy UDP használata mellett nincs erre felkészítve.
2022. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnél Telekom van, mert más nem elérhető. Mikor náluk vagyok, és onnan dolgozom, kész rémálom. Lassú, csomószor ledob, az utóbbi fél évben 3-szor volt hiba az ő rendszerükben, egyszóval nem túl megbízható. Nekem Digi van, papíron 1000 mbit, a valóságban nyilván kevesebb. Wifivel olyan 100-150 mbit. De eddig egyszer sem volt rá panaszom, nem dobott le, nem is lassult le. Szóval én a Digire szavazok egyértelműen.
2022. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a telekomra szavazok. Szegedtől 25 kilóméterre lakom és optikán kapjuk a netet. 2/1 gigabites csomag. Egy gépről sosem mértünk a másfél év alatt 900-950 megabitnél kevesebbet egyik irányba sem. Volt hogy rámértem több eszközről egyszerre akkor 1300 megabit felett volt a végösszeg a letöltési sebességnél. ( Egy kábeles és három wifis eszköz )
2022. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanakkor ha a telekom csak rendes rézen megy a digi meg optikán akkor szerintem a digi a jobb. Már a technológiából kiindulva. Ha meg mindekttő rézen vagy mindkettő optikán akkor meg az ár/érték arányt nézném csak.


#5 voltam.

2022. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Digire szavazok. 10 éve vagyok az ügyfelük, soha nem volt velük problémám, ha kérésem volt, mindig gyorsan és rugalmasan reagáltak.
2022. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

telekom

a digi elindult egy rossz irányba

2022. nov. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
0%
Használj Yetteles mobilnetet. Jó minőséget hoz, nincs vele baj.
2022. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a Telekom tényleg optikás, akkor az.

Nálunk az van, kábelen fixen 900 feletti mindkét sebesség (1000/1000 a net), de wi-fi 6-on (az alaplap gyárilag wifis) stabilan megvan az 1000. Telefonon 600 (router mellett) és 200 (ház másik fele) mozog az érték.

Szolgátatás-kimaradás eddig 3x volt 2,5 év alatt, ilyenkor mindig kapott 72 óra erejéig korlátlan mobilnetet, ez már jó arra, hogy meg lehessen osztani.

2022. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!