Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges-e, hogy az Instagra...

Lehetséges-e, hogy az Instagram ugyanarról a telefonszámról küld nekem üzenetet, mint a Google?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy sms-t, hogy az Instagram jelszavam visszaállításához rá kellene kattintanom egy linkre.

1) hónapok óta nincs Instagramom

2) kifejezetten figyelek arra, hogy idegen eszközökről ne jelentkezzek be semmilyen fiókomba (Gmail néha kivétel)

3) egy ilyet alapvetően scamnek vennék, de miután megnéztem a küldőszámot, láttam, hogy fél hónapja érkezett róla egy Google ellenőrző kód is.

Azon a napon iskolai gépről jelentkeztem be a Gmailbe és a kód működött is. Mind a Gmailhez, mind az Instagramhoz kétlépcsős azonosítás volt beállítva, nem tudom, hogy ilyen szinten szinkronizálhatják egymás között az adatbázisukat, vagy tartsak attól, hogy a Gmail adataimat elhalászták ezzel?



2022. dec. 4. 01:09
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ezek központi vagy generált számok, bármilyen cég használhatja. Viszont, ha nincs Instagramod csalók lehettek.
2022. dec. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Soha ne kattints semmire, ami olyanhoz kotodik, amid nincs. Pl "rossz cimzes miatt nem tudtuk kezbesiteni a csomagodat, kattints a linkre hogy kijavitsd a cimzest". Kattintasz, es kitoltod, a vegen kinyogi, hogy 50 forintba kerul az ujrakezbesites, fizesd ki most. Es megadod a kartyaszamodat meg mindent. Kozben meg egyetlen kezbesito ceg sem kuld ilyen sms-t, es te sem rendeltel ket honapja semmit.

Olyan is van, hogy itt egy fenykep az anyadrol/akarkirol, kattints....blablabla. es maris letoltottel egy virust a telodra.

Ha nincs is Instagram fiokod, akkor miert aggodsz? Legkozelebb azt is el fogod hinni, hogy a gazdag nagybacsid 5millio dollart hagyott rad?

2022. dec. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Ezek generált számok. Az instagramnak eddig 2-3 telefonszámával találkoztam. De olyan is volt, hogy megkaptam ugyanarra a számra a Facebook kódomat is meg a Foodpandás kódot is. Ezeket a számokat a cégek használják, abszolút megbízhatóak.
2022. dec. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!