Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmail 2 lépcsős azonosítás,...

Gmail 2 lépcsős azonosítás, nem jön a megerősítő kód. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gmail, kétlépcsős azonosítás beállítva, telefonszám biztos, hogy rendben. Eddig legalábbis működött, bár legalább egy fél éve nem léptem be meg ki így, mivel a gépem mindig automatikusan bejelentkezett a fiókba, csupán a jelszóval, mivel gondolom, hogy az "erről az eszközről ne kérjen kódot a továbbiakban" opció be volt pipálva. Ma viszont kipróbáltam a Firefoxban a webhely elfelejtése opciót az előzmények közt, és olyan jól sikerült, hogy ezzel kiléptetett a fiókból is, annyira elfelejtette. Próbáltam visszalépni, a jelszó rendben, de a kód küldésénél nem kapok sem sms-t, sem push-t a telefonomra, így nem tudom beírni. Mindenképpen fiókvisszaállítást kell csinálnom, vagy csak a google rendszere nem küldi el a kódot ilyenkor valami okból és később majd működni fog? Milyen gyakran lehet ilyen probléma náluk? Hogy lehet azt ellenőrizni, hogy ők nem küldik, vagy a telefon oldalán nem stimmel valami? (Olvastam valahol olyat, hogy ha valami változást érzékel a goolge pl. a lokációban, akkor előfordulhat, hogy nem kapom meg az üzenetet... Oké, de honnan tudjam hol keressem most a hibát? Hol vagyok most szerinte?) Több gmail-es fiókomnál is próbálkoztam és 3-ból egynél jön csak üzenet, de ott meg a telefonon vagyok állandóan bejelentkezve. Mit tanácsoltok? Mit tegyek? Jah, és az e-mail-jeimhez meg közben simán hozzáférek Outlookon keresztül, minden fiókomnál...
2022. dec. 8. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sms-ek között a spam mappában is nézd meg!
2022. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Üres a spam mappa is.
2022. dec. 8. 20:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ha a telefonszám nincs megerősítve időnként, akkor mi történik, lehet-e oka, hogy most ezért nem kapod oda.

Egyébként én ezért rendeltem hozzá hitelesítő alkalmazást is, mert az függetlenebb tud lenni, de biztonsági kulcson is gondolkodok egy ideje.

Viszont most eszembe jutott egy másik megoldás, ami lehet gyakorlatilag ezt kiváltja, ha van az embernek tárhelye.

2022. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utóbbit azért nem írom még le, mert nem biztos, hogy működik..
2022. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én meg azon gondolkodom, hogy most oké, a fiók helyreállítás legvégső esetben működhet, mert az e-mailjeimet most elérem, de mi lenne akkor, ha most történetesen egy full windows reinstall után lennék és minden account-nál a másik lenne megadva, mint biztonsági e-mail? Akkor ugye egyiket sem érném el és egyszerre zárnám ki magam az összes accountomból. Még nem kezdtem el a fiók helyreállítást, így lehet, hogy lesz olyan opció, hogy SMS üzenet, de azért kicsit izgulok már, hogy mi lesz a vége.
2022. dec. 8. 20:26
 6/11 anonim ***** válasza:
A hitelesítő app a telefonon kell hogy menjen, akkor kódgenerálás van és a kódot kell beírnod, csak be kell állítanod ezt is, azaz állíts be mindent amit tudsz hitelesítésre és akkor több lehetőséged lesz.
2022. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na jah, csak egyszer jussak vissza. :) Még azért holnap megpróbálok újra kódot kérni, hátha mégiscsak náluk lesz a hiba, de már úgy látom, hogy a helyreállítást nehéz lesz elkerülni. :( Pedig nem akartam, mert akkor megint mindent újra előlről kell kezdeni. Új jelszavak, app jelszavak, outlook beállítás... Na meg újra ellenőrizni a telefonszámot, biztonsági e-mail címeket, stb..stb... :\ Azért ha valakinek van hasonló tapasztalata ne tartsa magában! Kíváncsi vagyok más járt-e már így és mi lett a vége?!
2022. dec. 8. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy sms szűrés van beállítva ami eldobja a marketinges vagy külföldi smseket
2022. dec. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De van valami olyan hogy az androidos telefon tud ilyen számokból álló egyszer használatos kódot generálni. Nekem volt ilyen. (Bocs ha hülyeséget írtam.)
2022. dec. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-es Ezt emlékem szerint magában a 2FA azonosítás hitelesítési módjainál lehet kérni, ez egy nagyon hosszú kódsor, ha erre gondolsz.
2022. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!