Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Áramköri jelerősítő ( jeltováb...

Áramköri jelerősítő ( jeltovábbító jelismétlő repeater ) használatakor azt olvastam, hogy az eszközt ne rakjuk hosszabbítóba. Mi ennek az oka? Miért nem működik úgy megfelelően? Árnyékolás probléma? Lengőkábel?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, ha már úgyis maga az elektromos vezeték viszi tovább a jelet, akkor egy lengőkábel segítségével 20-30-50 méterrel távolabbra is elvihetném a netet. Miért lenne gond, ha hosszabbítóba raknám, pl. egy lengőkábelbe, hiszen a falon belül is vezetékeken futna a jel? Az árnyékolás a gond?

Ja, és a másik kérdésem: Egy közös villanyóra után tetszőleges hálózaton működik a jelerősítés ezzel az eszközzel, vagy további korlátok is vannak (pl. gondolom, közös kismegszakító mögött kell lenniük)?



2022. dec. 14. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Az NEM "áramköri" csak jelismétlő repeater. Konnektorba dugható dugasztáphoz hasonlító izé.

Annyival egészíteném ki hogy az bárhova dugva "nem működik megfelelően"... :)

2022. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok jellentősége van ennek a hosszabbítós dolognak. Inkább az a lényeg hogy ne legyen előtte semmi.


Közös villanyóra: Az a lényeg hogy 1 fázison legyen

2022. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azonos fázison levő szomszédjaidhoz sem jut el a jel, mert se a villanyóra se a biztosíték nem engedi át a jelet, sőt a falban levő kötödobozokban is elakadhat ha fel van tekerve a kábel.
2022. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1: Vannak olyan hálózati csatlakozóaljzatba ("konnektorba") csatlakoztatható áramköri jelismétlő adapterek,

[link]

amik az Ethernet portjukra csatlakoztatott hálózati elérést a 230 V-os hálózaton (ezért áramköri) keresztül továbbítják a hasonló adaptereknek, ahol a kliensek ugyancsak Ethernet porton keresztül csatlakozhatnak (persze van wifi-s változatok is).


Kérdező:

"azt olvastam, hogy az eszközt ne rakjuk hosszabbítóba. Mi ennek az oka?"

Mert egyes elosztók tartalmazhatnak hálózati zavarszűrést, amik szűrik az adapterek magas frekvenciás kommunikációját, másrészt az elosztóba rakott más fogyasztók (például egy porszívó, vagy egy nem kellően szűrt kapcsolóüzemű tápegység) zavarhatják az átvitelt.


"Egy közös villanyóra után tetszőleges hálózaton működik a jelerősítés ezzel az eszközzel, vagy további korlátok is vannak (pl. gondolom, közös kismegszakító mögött kell lenniük)?"

Mindenképpen egy fázison kell lenniük. A kismegszakító abban az esetben okozhat galibát, ha különböző ágakra bontja a fázist - de ez változó mértékű zavart okoz.

2022. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:

"A kismegszakító abban az esetben okozhat galibát, ha különböző ágakra bontja a fázist"


Egy kismegszakító hogyan bontja különböző ágakra a fázist?

2022. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: Pontosítanék: több kismegszakító.

Ugyanazon az ágon levő adaptereket nem érinti, de a különböző ágakon levőeket igen.

2022. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha van lehetőség én inkább UTP kábellel vinném át a jelet, és a végire tennék még egy routert az úgy biztos működik, és stabil is. Ha a lengő hosszabbító megoldható akkor az UTP is. Sőt árulnak UTP légkábelt is, az UV álló és tartalmaz feszítőszálat is, így az időjárásnak is ellenáll.
2022. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor megvalósítható lenne egy olyanrendszer, hogy SIM-kártyás router (veszi a jelet), majd egy UTP légkábellel, mondjuk elvihetem 30-40 méterre is (pl. egy melléképületbe), és ott ismét router? Szóval, ez sokkal jobb lenne, mint mondjuk 2 wifi jelerősítő... vagy az áramköri jelerősítő?


Nagyon hasznosak voltak a válaszok, különösen a 7.Köszönöm!

2022. dec. 15. 23:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Utp kábellel igen. Usb vel nem.
2022. dec. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megoldható a SIM kártyás routeres verzióval is.. Jobb lenne igen a kábeles megoldás, stabilabb
2022. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!