Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet hogy a wifi hálózat...

Hogy lehet hogy a wifi hálózatok ssid-jét akkor is megtalálja a gép, ha éppen fel van csatlakozva egy wifi ap-ra?

Figyelt kérdés

Tehát ha éppen már csatlakozva vagyok egy ap-hoz, akkor is meg tudja keresni a többi elérhető ap-t.

Én úgy tudtam hogy egyszerre egy csatornán tud működni a wifi hálózati kártya. De a más ap-k más csatornán vannak és azokat is megtalálja, a nevüket, miközben már csatlakozva vagyok egy ap-hoz.



2023. jan. 7. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudtam hogy egyszerre egy csatornán tud működni a wifi hálózati kártya."

Ez a tényleges, már létrejött hálózati kapcsolatra - a wifi elérési pont és a rá csatlakozott kliensek - érvényes, nem a különböző frekvencián levő hálózatok felderítésére.


"Tehát ha éppen már csatlakozva vagyok egy ap-hoz, akkor is meg tudja keresni a többi elérhető ap-t."

Mert az elérési pont időnként küld egy "beacon" keretet:

[link]

ezt érzékeli a kliens, amikor "felderíti" a hálózatokat.

2023. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a "beacon" keretet azt nem minden ap a saját frekvenciáján küldi? vagy minden "beacon" keret ugyanazon a frekvencián van?
2023. jan. 7. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"de a "beacon" keretet azt nem minden ap a saját frekvenciáján küldi?"

De, minden elérési pont a saját beállított frekvenciáján forgalmaz.


Amikor a kliens "felderítő" üzemmódban van, végigellenőrzi az összes, számára rendelkezésére álló frekvenciát. A tényleges csatlakozás (probe, authentication, association request/reply) és a kommunikáció a bázisállomás és a kliensek között már a bázisállomás által meghatározott frekvencián zajlik.

2023. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor amíg felderít, addig lecsatlakozik az ap-ról?
2023. jan. 7. 14:49
 5/5 anonim ***** válasza:

"egyszerre egy csatornán tud"


Attól függ mit nevezel csatornának. Az utóbbi 20 évben már OFDM van azaz egy csatorna valójában több tucat alcsatorna, nem sávszűrőkkel különböztetik meg őket. Az ssid-t elég 1db (al)csatornán sugározni (routerenként), nem kell mind a százon ami a csatornához tartozik, így az az egy alcsatorna dekódolója átirányítható miközben a többi 99 teszi a szokásos dolgát.

2023. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!