Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetes bankkártyás...

Az internetes bankkártyás fizetés biztonságos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy koncertre szeretnék jegyet venni, és ezért nem szeretnék felmenni Pestre, így neten kellene megvennem. Találtam jegyet a ticketa.hu oldalon, ahol lehet olyan módon bankkártyával fizetni, hogy megadom a bankkártyaszámomat, meg egyéb információkat (lásd: [link] Azt szeretném kérdezni, hogy ez mennyire biztonságos fizetési módszer?


2010. okt. 3. 03:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon.
2010. okt. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tavaly 7 koncerten voltam, ahova mindig internetes oldalon vettem jegyet. Kinyomtattam amit küldtek, mentem, beengedtek, szórakoztam, ennyi. Nem kellett külön a városba caplatnom, mert jegyet akarok előre venni! Nyugodtan vedd meg úgy! :)
2010. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez egy nagyon elterjedt fizetési mód, és bár sokat hallunk olyasmiről, hogy kártyaadatokat szereznek a rosszfiúk, ez azonban az összképet tekintve nem jelentős, és akik így járnak, azok általában az alapvető biztonsági szempontokat sem veszik figyelembe. Persze a kérdés jogos, és érdemes is figyelni pár dologra:

- Fizetés előtt érdemes leellenőrizni, hogy megbízható-e a másik fél, akinek fizetni készül az ember, és azt is, hogy biztosan annak hivatalos honlapján készül-e fizetni, nem csak valami másolaton.

- Fontos, hogy legalább a fizetési oldal linkje https-el kezdődjön (mint ahogy például esetedben a [link] ez arra utal, hogy az oldal tulajdonosa az, akinek kiadja magát, és hogy az adatok titkosítva utaznak a világhálón, út közben nem lehet őket lehallgatni. Ha a HTTPS hiányzik, akkor a másik fél vagy nem megbízható, vagy egyszerűen csak amatőr: egyik esetben sem érdemes erőltetni a dolgot. :)

- És a legfontosabb: csakis olyan gépről szabad ilyen tranzakciókat kezdeményezni, amelynek odafigyelnek a biztonságára, rendszeresen futtatnak rajta víusellenőrzést frissített antivírus szoftverekkel, és nem nyitogatnak meg rajta mindenféle csúnyaságokat. Hiába a titkosított kapcsolat, ha trójai figyeli a háttérben az összes leütött billentyűt.


A lényeg, hogy felesleges lemondani erről a tök kényelmes fizetési módról, egyszerűen csak oda kell figyelni egy kicsit. :)

2010. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kiegészítésként az előző válaszomhoz még annyit, hogy fizetéskor érdemes bezárni a böngészőben megnyitott többi weboldalt, mert másként veszélyes lehet, ha épp meg van nyitva egy olyan oldal is, ami információkat gyűjt a böngészőből.
2010. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!