Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Cisco modem hibás?

Cisco modem hibás?

Figyelt kérdés
Van egy Cisco EPC3208G modemem. Tegnap délután a wifi elment, de aztán visszajött. Ma délelőtt óta nincs internet. A modemen a link led villog, ha a modem össze van kötve akár a routerrel, akár közvetlenül a géppel. Lehet, hogy a modem a rossz? A hálókártya is villog.

#modem #cisco modem
2023. jan. 20. 20:11
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
Én nem találgatnák, értesíteném a szolgáltatóm ügyfélszolgálatát. Az ő kihelyezett eszközük, küszködjenek vele ők.
2023. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam. Modemet egyébként csak a szolgáltató adhat, vagy lehet külön venni?
2023. jan. 20. 20:25
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

DSL modemet lehet külön venni, más technológiáknál pl. optika vagy a te esetedben a kábel hiába vennél modemet, ha az nincs regisztrálva a szolgáltatód hálózatán úgysem fog működni.

Amúgy meg tökéletesen értelmetlen pénz kidobás is lenne. Te vagy az elfizető, ezáltal kutya kötelességük ingyen elhárítani ha probléma merül fel az internet hozzáféréseddel.

Persze nekik is csak a modemig kell biztosítani az internet működését, ha azon túl van a gond: router, PC, stb.. az már a te sarad, azért ők nem feleknek.

De mivel írtad hogy a routerrel és a géppel közvetlenül összekötve sincs net, így sanszos hogy a szolgáltató a hunyó.

2023. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát a modemnek lehet baja?
2023. jan. 20. 20:46
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy a Digi. Mostanában másnak is volt baja a digis internettel, de most nincs. Nekem meg eddig nem volt, úgyhogy talán az. Még várok egy kicsit.

De ahogy elnézem, majdnem folyamatosan villog, de néha talán fél másodpercig világít, aztán egy-két másodpercig villog, aztán megint hisszabban, talán 0,3 másodpercig világít, aztán villog tovább. De olyan szakaszosan, mint a Morse-kód. Talán hálózati hiba. De majd kiderül.

2023. jan. 21. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!