Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnám az ARP listában...

SIDLER22 kérdése:

Hogy tudnám az ARP listában megőriztetni a gépem?

Figyelt kérdés

Wake on LAN-t szeretnék megoldani a gépemhez interneten keresztül is. Sajnos kb 3 perc után WAN-ról már nem lehet elindítani a gépet mert törli az ARP-ből. D-Link DIR-825 routerem van. Hogyan tudnám benne rögzíteni a gépemet, hogy ne dobja el a listából 3 perc után?

Telneten keresztül esetleg?



2023. jan. 25. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Telnet? Gyári firmware-nél? Aligha.

Esetleg Openwrt-vel:

[link]

arp parancs

[link]

-s kapcsolójával, vagy az ip parancs neighbour opciójával:

[link]

itt írnak erről az Openwrt kapcsán:

[link]

2023. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
OpenWrt sajnos pont nincs erre a változatra. Egyébként a telnet-be már sikerült belépnem csak nem tudom, hogy ott azt hogy kéne megoldani. Nem ismerem a telnetet.
2023. jan. 25. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:

A telnettel (pontosabban a telnet-klinssel - mint például a Putty: [link] ) egy titkosítatlan hálózati kapcsolaton keresztül kapsz hozzáférést a router parancssoros kezelőfelületéhez. Konzumer routereknél ez nem igazán elterjedt (bár nem kizárt).


Próbáld meg, hogy az előbb említett Putty-al csatlakozol a router Lan-oldali, helyi privát IP-címéhez (elvileg 192.168.0.1), hátha.


(Közben kissé kutakodva: lehet hogy szerencséd lesz: [link] - elvileg kezeli a telnetet, a képernyőkép alapján ismeri az ip parancsot, szóval nem kizárt a neighbour opció használata sem)

2023. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát a router weboldalán van egy telnet kapcsoló. Felléptem rá (még annó puttyal) és beírtam a router felhasználónevét meg jelszavát és egy üdvözlő üzenet féleséget adott ki. Szóval telnetről be tudok rá jelentkezni, de a parancsokat nem ismerem. Nem találtam hozzá semmi leírást. Egy sokkal komolyabb D-link switch-hez találtam manualt de annak a parancsaival nem tudom menni fog-e.
2023. jan. 25. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: Általában ezeken az egyszeri otthoni "routereken" gyakran valamilyen Linux van. Az említett Openwrt, illetve a #3-as hozzászólásban fellelt képernyőkép alapján a D-Link routeren is valami afféle lesz.


A #1-es hozzászólásomban megadtam a két lehetséges parancs az arp és az ip kézikönyvét, az alapján - ha fel tudsz csatlakozni Putty-al a router telnet szerverére - be kellene tudnod állítani az adott IP-címhez tartozó MAC-címet az ARP-táblában.

2023. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendbe köszi. Most melóba vagyok. Holnap délelőtt kipróbálom :)
2023. jan. 25. 19:08
 7/8 A kérdező kommentje:

Na megnéztem és egy BusyBox van rajta. Viszont annyira le van ürítve, hogy szinte semmit nem tudok rajta csinálni.

arp parancsot nem találja. Az ip parancsra meg semmi olyat nem ad be amivel módosítani tudnék: [link]

2023. jan. 26. 07:42
 8/8 anonim ***** válasza:

"arp parancsot nem találja. "

Ez a #3-as hozzászólásomban mutatott képernyőképből sejthető volt.


"Az ip parancsra meg semmi olyat nem ad be amivel módosítani tudnék"

Hát igen, a router tárhelye véges, így ott takarékoskodnak, ahol tudnak (amikor mikrohullámú távközlési cégnél dolgoztam volt olyan, hogy egyedileg raktunk össze firmware-t: nagyon meg kellett gondolni, hogy mi kerül bele a szükös flash-memóriába) - úgy látszik az ip parancs lett az egyik kárvallottt, a neigh opció-t nem fordították bele.


Esetleg még két lehetséges megoldási elképzelésem van (nem tudom, az adott eszköz esetében mennyire váltható be):

* /etc/ethers: [link]

* /etc/dnsmasq.conf, dhcp-host tulajdonság (MAC és IP-cím vesszővel elválasztva egymás után) - itt egy példaállomány: [link] - bár ez DHCP-szerver konfigurációja (ami gyanőm szerint állítható a webes felületről is), így nincs közvetlen kapcsolata az ARP-táblával, de talán kihatással lehet az ARP-gyorsítótárra is

2023. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!