Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eltesztek és megőriztek...

Eltesztek és megőriztek minden nyugtát évekre visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Egyik haverom furcsának találja ezt, én viszont évek óta minden vásárlásomról szóló nyugtát havi bontásban lefűzhető tasakokban megőrzök. A nyugtákhoz a bankkártya tranzakciós bizonylatokat is hozzátűzöm. Nem csak a nagyobb vásárlásokról szóló nyugtákat, hanem egy egyszerű éttermi nyugtát is megőrzök. Pl McDonald’s.
2022. ápr. 27. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez tényleg furcsa.

Nagyobb vásárlásokról néhány évig megőrzöm, vagy ha akár kisebb dolgokhoz az a garancia, de a legtöbb vásárlásról szóló egyből kuka. A költéseim ettől függetlenül én is vezetem, leginkább a számlakivonat alapján, de a blokkot értelmetlennek tartom eltenni.

2022. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A táskám alján minden megvan.
2022. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is megőrzöm, mivel minden kiadást vezetek és így tudom, hogy mikor mit vettem, semmiből nem tart aztán elrakni. Nekem ez alap
2022. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
A papír formáját nem. Vásárlás után szkenneljük őket. Táblázatban vezetjük a kiadásokat, és jó ha vissza tudjuk nézni, de mégsem szeretnénk tengernyi papír között turkálni. Bár éttermi nyugtát meg kisebb bevásárlásokét nem őrizzük meg, de a hétvégi nagybevásárlásét igen.
2022. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Blokkot csak 20 ezer forint feletti vásárlásnál kérek, azt is a helyszínen elolvasom és a bejáratnál eldobom.

Csakis nagyobb elektronikai cuccokhoz tartom meg, de 2 év után az is kuka.

Egy olyan ismerősöm sincs, aki ilyen szinten tolja a blokk gyűjtögetést.


Én ezt már mentális betegségnek mondanám, mániának.

A kiadásainkat mi enélkül is tudjuk kezelni, nem kell forintokat számolgatni, tudjuk mikor mire mennyit költhetünk.

Másrészről netbankon vagy appban ott van minden.

2022. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Ti nem kaptok a banktól havi kivonatot a költekezéseitekről? Azon alapból megvan minden.
2022. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Éttermi nyugtát tényleg fölösleges, az valami beteges gyűjtögetési mánia.

Ha viszont pl. ruháról, vagy technikai cuccról van szó, annak még lenne is értelme, ami idővel halványodik. Eleinte azért van értelme, mert technikai cuccra pl. van garancia, később meg azért, mert pl. leég a ház fele, vagy betörnek, és ellopnak ezt-azt stb. és pont a nyugták valamilyen csodával határos módon megmaradnak, akkor a biztosítónál tudsz viszonylagos kárt meghatározni.

2022. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám csinálta. Én már csak komolyabb dolgok blokkjait teszem el, kb 2 évre.


A bevásárlásoknál esetleg érdemes a blokkot elvinni és otthon kidobni. Ugyanis volt eset, hogy egy ember a kosarában hagyta a blokkot és egy nő utánaszaladt a blokkal, hogy azonnal adja vissza neki a dolgokat, mert ezeket ő vette, mert ott a kezében a blokk és miután a vásrló nem akarta odaadni a saját tulajdonát, rendőrt hívott a nő. A pénztáros persze ki akart maradni ebből, ezért neki valahogy nem akart működni a rövidtávú memóriája, hogy kit is szolgált ki, a rendőr megnézte a blokkot és mondta, hogy kártyával fizettek úgyhogy nézzék meg, kinek a nevén van a kártya, amivel fizettek. Ekkor húzott el villámgyorsan a nő.


Persze a legtöbb helyen már van kamera, azon ezt az egészet vissza lehet pörgetni, de magától ettől a cirkusztól megóvod magad, ha nem hagyod ott a blokkot a kosárban.


Amúgy a banktól is jön az sms minden vásárlás után.

2022. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kizarolag azt es addig amit vissza kell esetleg vetetnem. Vagy epitoanyag, ez a kaliber. De maskulonben kuka, mert az mar tejesdoboz, kupak, szorolap felhalmozas szeru agyhugyko szamomra.

Mas, hogy osszeirom, vegiggondolom, mire ment el a penz.

2022. ápr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja, de a bolt kijáratáig mindenképpen, mert kitalálhatják, hogy loptál. Voltam már olyan boltban, ahol a suttyó biztonsági emberek mindenkit zaklattak, akármilyen becsületes volt, söt, olyan is volt, ahol a vevők 100%-ának a táskáját átkutatták, nem csak gyanú esetén próbálkoztak be.
2022. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!