Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha mindenki tudja hogy az...

Ha mindenki tudja hogy az olyan oldalak mint az nCore meg a többi torrentoldal illegális, vagy bármilyen más oldal, akkor hogyan nem kapcsolják le őket?

Figyelt kérdés
2023. jan. 28. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A tracker nem tartalmaz semmilyen jogvédett anyagot, az mind a felhasználók gépén van. Arra hivatkozva próbálják lekapcsolni őket, hogy elősegítik a jogvédett tartalom terjesztését, de elég csak olyan megfelelő országban bérelni a szervereket, ahová a helyi hatóságok keze nem ér el.

Ha voltak is korábban magyar hatósági lefoglalások, azok legfeljebb hazai szerverek lehettek, a hatása pedig minimális, hiszen fogja a tulaj a backup-ot és feltölti egy másik szerverre, átirányítja oda a domain-t és fut minden tovább.

Ez ellen nem lehet hatékonyan fellépni.

2023. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a prostitúció.

Nem legális, mégis ott állnak az útszélén és nem csinálnak semmit.

2023. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

#2

Rosszlányok.

Ott arccal, telefonszámmal fentvannak. Ott nem lehet azt mondani, hogy csak a férjüket várják. Mégis él az oldal, mindenki tud róla, de senki nem foglalkozik vele.

2023. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ahogy mondod, na szóval az nCore is kb ilyen.
2023. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A prostitúció úgy tudom legális, amíg egyedül csinálja. Ha valaki futtatja, na az nem


Meg olyanokat is hallottam, hogy a torrentezés magyarországon legális, de nem tudom ez mennyire megalapozatlan

2023. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Meg ugye megvan az is, hogy tényleges megkárosítás nem valószínűsíthető.

Én valószínűleg amiatt fogok majd megvenni 6 könyvet, mert ingyen hozzájutottam és tetszett. Sokan vannak akik megveszik a valós tartalmat is, ha hozzá jutnak ingyen, mert akkor már látják miért fizetnek.

Most is lenne egy könyv ami érdekel, de nem adok érte pénzt, mert nem tudom, hogy megérné-e. De mivel nincs fent ingyen sehol, emiatt nem is fogom megtudni. Így tényleg ott tartunk, hogy nem fogom megvenni, de én se látom.

Míg másiknál ami nem tetszik, nem is fogom megvenni. De ami jó, azt igen.

Ezt jelenti az, hogy nem bizonyítható a megkárosítás. Mivel nem bizonyítható, hogy amúgy megvenném, ha nem lenne ez az ingyen tartalom. Pl egy könyv esetében, elkérhetem valakitől, olvashatom könyvtárban. Film esetében is elkérhetem havertól, vagy olvashatok róla egy kritikát. Ha nem fog tetszeni nem fogok sajátot venni. Ha tetszeni fog, akkor megveszem.

Mint mondtam én is azért veszek majd meg 6 könyvet. Meg másoktól is láttam már ezt, hogy tetszett nekik így megvették az eredeti játékot/könyvet/filmet.

2023. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 az útszélit nyilván futtatják... Nem maga a torrentezés illegális, hanem a benne lévő tartalom lehet illegális, tehát pl a saját fotóimból is csinálhatok torrent fájlt amit megtudok osztani másokkal, abban nincs semmi illegális, ha jogvédett fizetős stb tartalmat terjesztesz, na az a nem legális.
2023. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy elég jól el vannak rejtve a szerverek, vagy ha épp valamenynire tudható is hol vannak általában olyan országban ahol a hatóságok jogilag nem tudnak hozzájuk férni, ennyi az egész.
2023. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#6 Szerintem te erős kisebbségben vagy a többiekhez képest, akiknek esze ágában sem lenne 1 Ft-ot is adni bármiért, amit letöltöttek.
2023. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

#6 Ez a szerecsenmosdatás tipikus esete. Tudod, hogy lopsz, de megpróbálod megideologizálni. Az autószalonból sem viszek el kocsit, hogy 1-2 hónapot próbálgatom, aztán ha tetszik, akkor megveszem.


A warez az warez, nem legális és kész, aki így használ szoftvert, vagy néz filmet, vagy olvas e-könyvet, az szerzői jogot sért és kész, el kell fogadni, és ha neked megfelel, akkor élj vele, ha nem, akkor meg ne csináld, ez ilyen egyszerű. Büntetni nem fognak, az biztos (nálunk legalább is). A szerzői jogi törvények és a jogtulajdonosok hozzáállása a dolgokhoz ettől még vérlázító és pofátlan, de ezzel sajnos nehéz előrébb jutni, normális, megfizethető liberalizáció talán a zenei anyagok tekintetében létezik, más esetben még nem. Talán egyszer..


Azt meg, hogy maga a technológia nem illegális hagyjuk már, mindenki pontosan tisztában van vele, hogy a torrent protokollt használók 99.99%-a nem linux disztribúciókat töltöget. A torrentezés pontos jelentése persze nem a lopott anyagok letöltése és terjesztése, de mindenki tudja, hogy igazából de, erről szól.

2023. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!