Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A számítógépem ötpercenként...

A számítógépem ötpercenként lejön a wifiről, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Ilyenkor kihúzom az USB adaptert (Mercusys) és visszadugom, és újból van net, de mindig csak pár percre és kezdhetem elölről a játékot.


A wifinek biztos nincs baja, mert a többi eszközön jól megy.



2023. febr. 6. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudom ez kb. a "Próbálta már újra indítani?" kategória lesz, de nekem rengeteg dolgot megoldott már számítógépen, laptopon és telefonon is, ha repülő módba tettem és vissza... egy próbát mindenképp megér.

Hasznosabbat sajnos így láttatlanban én nem tudok mondani :(

2023. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Driver gond lesz szerintem, ha csak a kihúzás segít.
2023. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 hát ez asztali gép, szerintem nincs rajta repülő üzemmód... és már napok óta csinálja...


#2 ez esetben mit lehet vele tenni?

2023. febr. 6. 11:18
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 voltam

Igen, ezt értettem, de asztaligépen is van, azért írtam (nálam legalábbis van).

2023. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy Mercusys wifi adapter. Ebben az esetben a következő a teendő.

1. Kihúzod ezt a Mercusys adaptert az usb portból és egy elegáns mozdulattal a szemétkosárba dobod.

2. Veszel egy TP-Link usb wifi adaptert és azt használod.

3. Probléma megoldva, örülsz.

2023. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha van bármilyen vezeték nélküli kommunikációs adapter, például wifi, bluetooth, akkor van repülő mód is. Ha egyik sincs akkor nincs. Asztali gépeken alapból nincs ilyen, de ha beledugsz egy usb wifi adaptert akkor megjelenik.


Mivel említetted, hogy asztali gép, az is lehet gond, hogy a gépház árnyékol, ha útban van a router és az adapter között akkor instabil lesz a kapcsolat. Ha most hátra van dugva az adapter dugb be előre, ha előre van dugva akkor hátra, hátha úgy jobb lesz a vétel. Ha ez nem segít, akkor egy usb hosszabbító kábel segítségével tedd az adaptert távol a gépháztól, lehetőleg úgy, hogy a router irányába nézzen.

2023. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek. Az előre-hátra dugdosást már próbáltam, a többit amit írtatok kipróbálom. Lehet amúgy tényleg veszek egy másik USB-t mert gyanítom én is, hogy ez a termék silány.
2023. febr. 6. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Veszel egy rendes adapter ami pl nem ilyen nano formátumú és van márkaneve is és rendben lesz.

Persze az se mindegy milyen a másik oldal, ha valami 1000 ft-os vacak antennához akarsz csatlakozni, akkor Aruba stick se fog segíteni

2023. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, vettem egy TP linket és megszűnt a probléma.
2023. febr. 23. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!