Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UTorrent után qBittorrenten...

UTorrent után qBittorrenten miért nem megy a feltöltés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bevezető...pár hete szerződést újítottam a szlovák TCom-al az internetre. Már 2 éve bekötötték a netet az optikai kábelen keresztül, azóta ezt használom, jól ment. Eddig utorrent 2.0.2-est használtam (mivel decemberben szólt az egyik oldal hogy az eddig használt 3.6.0 hibás) és a feltöltés elég jól ment. De átmentem a qbittorrent 4.5.0-ra. Még sosem használtam ezt a klienset de elég jónak látszik. Letöltés simán megy de a feltöltés nagyon nem akar menni. Ami még idetartozik, kaptam egy új routert a tcom-tól, amit ugyanúgy hozzákötöttem a pc-hez mint szoktam.


Tisztában vagyok vele hogy a seedelés a letöltőktől függ főleg de akkor is furcsa hogy alig akar valamit feltölteni. Épp most 180-at próbálok visszatölteni (vannak amiket már 10 éve is töltök vissza). Szeretném megtudni hogy a letöltők hiánya miatt nem jön a feltöltés, vagy mert valamit nem jól állítottam be a qbittorrenten. Router beállításokat nem tudom megnézni mert nem adtak hozzá semmit amit előtte be kellett volna töltenem a gépbe (bár az előzőhöz sem kaptam). A kliens alján mindig van egy tüzet ábrázoló jel (gondolom ez az aktív vagy passzív jel) ami azt írja nincs közvetlen kapcsolat (bár mialatt töltöttem le akkor is ott volt).


Örülök minden segítségnek. Nem vagyok ebben a témában annyira otthon mert bár 15 éve csinálom, még sosem kellett állítgatnom.



2023. febr. 10. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy beállításra kell figyelni, a többi inkább kényelmi dolog: egyszerre futtatható torrentek száma, hogy ne legyen várósorban a torrent, mert akkor nem forgalmazol semmit, szünetel.

Beállítások/Bittorent fülön a maximum aktív kapcsolatok száma határozza meg, hogy a futtatott torrentek közül hányat enged kommunikálni.

2023. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azokat már az elején feltettem 500-ra a biztonság kedvéért. Azóta már 1x töltött fel tegnap szintén nagyon keveset csak de a feltöltés közben is ott volt a tüzet ábrázoló jel. Ez jelent valamit?
2023. febr. 12. 03:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A port forwardot be kell állítani a routeren a torrent kliensben megadott portra.
2023. febr. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a gondom, a router beállítás. Nem adtak hozzá semmit (CD) amit be kellett volna töltenem a gépbe még a munkába állítása előtt. Így nem tudom hogyan férjek hozzá a beállításokhoz. Bár az előtte 2 évig használt routerhez sem adtak semmit, azon mégis ment jól az - akkor még használt - utorrent. Le kellene valahonnan töltenem esetleg?
2023. febr. 12. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:

A routered a böngésződből éred el a [link] vagy 192.168.100.1 vagy valami hasonló címen. Nézd meg a users manualt, vagy a gépeden a DNS kiszolgáló címét.

A belépési név/jelszó szintén a users manualban (root/root, admin/admin, stb...) vagy amit korábban beállítottál.

A port forward menüpontot keresd meg és állítsd be:

Protocol: TCP+UDP

Ext. Port: 12345 (vagy amit akarsz)

Int. Port: 12345 (vagy amit akarsz)

Int. Address: 192.168.1.6 (csak példa, a géped IP címe kell ide)


A gépednek mindig ezen az IP címen kell lennie. (Statikus, vagy kvázistatikus MAC cím alapú DHCP kiosztással.)


A qBittorrentben a kapcsolatnál a bejövő portnak is 12345-ot (vagy amit akarsz) kell megadni. Az UPnP ne legyen bepipálva.

2023. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megcsináltam mindent, most majd a következő napokban figyelem, hogy változik e valami. Ha igen, ha nem, megírom itt. Köszi a segítséget addig is. Már bánom hogy nem utasítottam vissza a router-cserét és nem tartottam meg a régit :)
2023. febr. 13. 03:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Eltelt egy hét. Amióta változtattunk a beállításokon sokkal jobb lett minden. A letöltés eddig is ment de most az is jóval gyorsabb lett, a feltöltések pedig jóval gyakrabban jönnek mint előtte. Szóval jól sikerült, köszi !!!
2023. febr. 20. 01:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!