Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért tölt le lassan az...

Arn1 kérdése:

Miért tölt le lassan az internetem?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy 1gb-os internetem van. A routerem és a kábel is tudja ezt kezelni. Ha lemérem a sebességet átjön belőle 500mb/sec. Ez wifin van mérve. De ha torrentezek és töltök le egy filmet, akkor nem tudok többel letölteni mint 12-15mb/s. Ez mitől lehet? Nincsem limit beállítva a torrenten belül, szóval nem értem, hogy mi lehet a gond, és elég idegesítő, hogy így nem tudom kihasználni az internet adta gyors letöltést.

2023. febr. 17. 22:21
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Nem mindegy hogy méred a sebességet!

2,4GHz-es Wifin 6-8M a max sebesség, 5GHz-es wifin kb. 12-14 a max sebesség többnyire. Spéci beállításokkal ha minden eszköz támogatja nagyon picit lehet növelni, de ezeknek ennyi a vége.


Torrentezni nem célszerű wifi-n keresztül, mert maga a wifi sebessége is korlátoz, emellett a teljes átvitt adatmennyiség a kódolás, hibajavítás, stb. miatt kevesebb egy keretben, mint LAN esetében.


Más sebességcsökkentési lehetőségek torrent esetében:

Vannak olyan trackerek (torrent szolgáltatók), amik az általad szolgáltatott feltöltési sebességhez mérten szolgáltatják a letöltési sebességet.

Így például ha limitálod a feltöltésid, akkor neked is limitálva lesz a letöltési sebességed.

Ez nem minden trackernél van így, de vannak ilyenek.


További sebesség korlátozás tracker részről, ha nem aktív módban használod, azaz a kliens ellenőrzéskor nem talál nyitott portot. Sok esetben így is le lehet tölteni, mondjuk 1M sebességgel, de amint lesz nyitott port, max sebességgel fog menni.


Szóval mindenképp Gigabit LAN porton próbálkozz, akkor meglesz a kellő sebesség.

2023. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2023. febr. 26. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!