Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmail címmel használva a...

Gmail címmel használva a Facebook-ot kerülhetnek át "érdeklődéssel kapcsolatos információk" FB felé?

Figyelt kérdés
Ha valaki Gmail címmel használja a Facebook-ot, a Gmail tevékenysége alapján kerülhetnek át róla érdeklődésen alapuló információk a Facebook felé?

2023. febr. 19. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert a Facebook csak kapcsolattartásra használja az email címet, és elérhetőségként jelenik meg a profilodban, ha beállítod, hogy mások ne lássák, akkor csak te látod, ha pedig nyilvánosra állítod, vagy csak az ismerőseid számára az adatvédelmi beállításokban, akkor csak azok látják, akik számára ezt beállítottad. De a Google fiókodból nem kerül ki semmi a Facebook felé.
2023. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet olyan profilozással kapcsolatos megállapodás köztük, hogy megosztanak ezt-azt a felhasználókkal kapcsolatosan egymás közt, ez jutott eszembe. Érdeklődési kör, preferált tartalmak stb.
2023. febr. 19. 12:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Telefonszámot is csak kétlépcsős azonosításra használja, aztán mégis olyanokat is bedob ismerős ajánlásba, akivel csak telefonon beszéltem, egymás mail címét se ismerjük. Gondolom a névjegyzékét megosztotta Fb-vel és "ennyi elég is volt".
2023. febr. 19. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, viszont a névjegyzékre rákérdez a Facebook, hogy engedélyezed-e, hogy a Facebook hozzáférjen a névjegyekhez. Emaileknél, és más, a Google fiókoddal kapcsolatos tevékenységeknél nincs ilyen.
2023. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem kérdez rá/nem fér hozzá a levelezéshez, viszont más szolgáltatásokból gyűjthet profilozási adatokat, nem feltétlenül követéssel, hanem úgy, hogy a másik szolgáltató odaadja neki.
2023. febr. 20. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer valahogy átkerült az egész g-mailes címtáram meg a névjegyzék is a telefonomról. Aztán rájöttem, hogy a telefonra telepített Whatsappon keresztül nyúlta le kb. minden kapcsolatomat.
2023. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!