Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A hiperlinkeket hogyan illeszt...

A hiperlinkeket hogyan illesztik be az online cikkekbe?

Figyelt kérdés

ha online újságot olvasunk (pl. telex, dívány, index stb.), akkor szinte minden cikkben látunk több linket is más anyagokra.


ezeket hogyan kell egy szövegbe beilleszteni? pl. írok akármilyen témában, de hogyan teszek bele tanulmányra, más cikkre vonatkozó linkeket, miközben a saját szövegem van ott, de ha arra kattint az olvasó, átviszi a másik cikkre?


2023. febr. 25. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Az online újságok szövege HTML formátumú, a HTML-nyelvben van a szövegrészen hiperlinket létrehozó <a> elem:

[link]

2023. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kolléga beszúrt egy URL-t, ebből a rendszer hiperlinket gyártott úgy, hogy berakta az említett <a> címkébe (<a ...adatok>szöveg</a>) a=anchor=horog, van link címke is, csak másra használatos. A közvetlen beírás nagyon kockázatos lenne, ezért le szokták tiltani.
2023. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ebből sajnos én egyáltalán nem értettem meg, hogy kell ezt csinálni.
2023. febr. 26. 11:49
 4/6 A kérdező kommentje:

akkor úgy kérdem, hogy ha írom wordben a szöveget, hogyan illesztem be a szövegembe a hiperhivatkozásokat?


tehát pl. írom, h. "erről a témáról korábban már készült kutatás", és ha valaki rákattint erre a szóra (kutatás), az egy hiperlink, és átdob a kutatás szövegére.

2023. febr. 26. 11:52
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Pedig egyértelmű: írod a weboldal HTML-kódját, és ami a <a> és </a> tagek közé kerül, az kattintható hiperlink lesz. A nyitó <a> tag href attribútumában adhatod meg a hivatkozást - például:

<p>Van egy oldal, a <a href="https://www.gyakorikerdesek.hu/">Gyakorikérdések</a>, ahol kérdéseket tehetsz fel.</a>


"akkor úgy kérdem, hogy ha írom wordben a szöveget, hogyan illesztem be a szövegembe a hiperhivatkozásokat?"

A Word súgójában ezt elolvashatod:

https://support.microsoft.com/hu-hu/office/hivatkoz%C3%A1s-l%C3%A9trehoz%C3%A1sa-vagy-szerkeszt%C3%A9se-5d8c0804-f998-4143-86b1-1199735e07bf

2023. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ez csak böngészőben működik, Word-dokumentum esetén emlékeim szerint ki kell jelölni a szót, és a formázásnál kiválasztani, hogy hiperhivatkozás, így majd a böngészőben fogja megnyitni a linket.
2023. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!