Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmail-on lehet valahogy...

Gmail-on lehet valahogy jelenteni egy körlevél küldőt?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy e-mailt (nagyon meglepett, mert arra az e-mailemre kaptam amit kifejezetten szűrök és ritkán adok meg, kb. csak munkahelyi dolgokra) ami nyilván egy titkosított e-mailről érkezett (proton.me) és meztelen képeket kért pénz jutalom cserébe.

Nyilván kamu az egész, csak igazából elég nagy összeget ígért és egy viszonylag igényesen megírt szövege van. Bár én nyilván nem dőltem be, elkezdett motoszkálni a fejembe a gondolat, hogy hány lány eshet ennek áldozatául és kéne valahogy jelenteni a levelet, hogy hátha a Google a kiküldött fiókoknak tudna valami figyelmeztetőt küldeni.

De semmelyik legördülő menüben nem látok jelentés opciót, csak spam bejelentést vagy tiltást. Sehogy sem lehet levelet jelenteni? Adathalász e-maileknél legalább van olyan opció, hogy adathalászat bejelentése, de itt semmi ilyensmi.


Tudom, nem az én dolgom, meg minden. De tényleg tartok tőle, hogy sok kamasz be fog ennek dőlni és nagyon csúnyán kihasználják őket.



2023. márc. 9. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd SPAMként vagy Adathalász kisérletként
2023. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Google-ön kívül a protonnak tudod jelenteni, de azzal sem érsz túl sokat, mintha kiskanállal mernéd a Balatont...


Bár érdekes, hogy protonos címről jött, nem lehet, hogy valami ismerősöd próbálkozott be? A guglinak elég jó a spamszűrője (általában az ilyen "afrikai herceg fia vagyok, és rád akarom költeni az összes vagyonom" jellegű dolgok nem esnek át rajta), plusz a proton is szűri ezeket, ezért is furcsa..

2023. márc. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

3-as:

Kétlem, nem olyan a testem ami bárki is érdekel :D


Viszont tényleg egy elég igényesen megfogalmazott levél. Mármint, süt róla, hogy kamu, ugyanakkor normálisan van tagolva, marketing szempontjából jól használja a szavakat és bár sokat ígér, de nem olyan gyanúsan sokat.

2023. márc. 10. 06:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne légy kishitű, másrészt ilyen spamet ezer éve nem láttam, általában pont fordítva szokott lenni a dolog, ők zsarolnak azzal, hogy kirakják az állítólagos "gépedről/telefonodról leszedett" képeket a netre, ha nem utalsz X összeget egy kripto számlára. A különböző fordítók fejlődésével az ilyen kéretlen levelek "magyarsága" is fejlődik sajnos..


Szabad kérnem akár itt, akár privátban képernyőképet a levélről headerrel, mindennel együtt? Ha a levél megnyitásakor a 3 kis pöttyre kattintasz, a "Show original" vagy "Erederi megjelenése" gombbal mindent kiír textként. (Természetesen a saját elérhetőségedet, etc. kitakarva.) Puszta kíváncsiságból..

2023. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megjelenítése*
2023. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!