Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook kétfaktoros hitelesít...

Facebook kétfaktoros hitelesítést szeretnék beállítani, mert több ismerős fiókját is feltörték. De 3 félét ajánl fel, és nem tudom melyiket válasszam, melyik mit tud?

Figyelt kérdés
És miért nem lehet mindhármat vagy ezek kombinációját? SMS esetén fizetnem kell?

2023. márc. 15. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Az SMS fogadásért nem fizetsz. Ha fel van telepítve az alkalmazás és be vagy lépve + van net, szerintem az lesz az alapértelmezett, és nem fog SMS-t küldeni mikor az appból elég egy jóváhagyás gombot lenyomni. Elvileg ez a hitelesítő alkalmazás. Ha nem, akkor egy autentikáló alkalmazás (pl. google authenticator), ami +1 app a telefonon - itt vigyázni kell készülék cserénél, hogy ne szabadulj meg a telefontól és telefonszámodtól mielőtt kimented az adatokat.

A harmadik lehetőség egy fizikai adathordozó kulcs, amit külön meg kell venni és aktiválni.

2023. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És SMS-t milyen gyakran küld? Mert igazából a böngészőm nekem folyamatosan be van lépve, és a jelszót is megjegyzi, igazából én kézzel kb 10 éve nem íertam be soha jelszót FB-re. Ha most ezt beállítom, akkor naponta 20-szor SMS-t fog küldeni? És ettől biztonságos lesz?
2023. márc. 17. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak az első bejelentkezéskor küld, ha addig ismeretlen, új eszközről akarsz az adatok megadásával belépni. Nem az oldal megnyitásakor, mert olyankor a böngésző süti beléptetve tart, az eszközt pedig előtte jóváhagytad egy kóddal. A saját eszközödön csak akkor fog újra kódot kérni, ha lejárnak vagy törlöd a sütit, ez általában több hónapig működik.
2023. márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!