Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik ingyenes, hangos gps...

Létezik ingyenes, hangos gps navigáció Win 10-es pc-re?

Figyelt kérdés
Tehát olyan, ami laptopon fut és ugyanúgy mondja az utat, mint telefonon az Igo vagy hasonlók

2023. ápr. 8. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

De PC-re minek navigáció? Az sosem mozdul el az asztalodról.

Laptopra sincs sok értelme, mivel azokban sincs alapból GPS-vevő, néhány kivételtől eltekintve.

[link]

2023. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A laptopban vagy ahhoz csatlakoztatva van GPS adó-vevő? Mert anélkül nem megy. Ezután már csak rá kell keresni "free GPS software for windows" és válogatni, a többi válaszoló is ugyanezt csinálná.
2023. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha nincs benne jeladó, akkor hogyan tudta az alábbi oldal pontosan megállapítani a tartózkodási helyemet?

[link] › ...

2023. ápr. 8. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem, és nekem nem írta ki a pontos helyet. Az IP alapú geolokáció az adatcsomag által megtett útvonalból jön ki, de ez messze nem GPS pontosságú, a legtöbb oldal akár több tíz kilométert is tévedhet ha nem tudja elég mélyen visszakövetni a csomag útját.

Utcai szintű, pár méteres pontosságú útvonaltervezésre alkalmatlan lesz.

Az Androidos helymeghatározás pl. az adótornyok és wifi vevők adataira is alapszik, az meg csak azon múlik hogy mennyire sok nyitott eszköz van egy földrajzi területen elszórva. Amikor a Google Street View kocsi végigmegy az utcákon, nem egészen csak fényképeket csinál, hanem szépen begyűjti a hálózati eszközök adatait is.

2023. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én laptopomban mondjuk van GPS, még azt is látom a műholdképen, a ház melyik oldalán vagyok.
2023. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A linkelt oldal házszám pontossággal kiírta a tartózkodási helyemet
2023. ápr. 8. 20:55
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs benne jeladó, akkor hogyan tudta az alábbi oldal pontosan megállapítani a tartózkodási helyemet?"

Ip-cím alapján.

De nálam most pld. kb. 7 Km-ert ( és egy kerületet) tévedett.

2023. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És honnan tudom meg hogy van e agépben jeladó, ha nincs meg a papír alapú dokuemntációja?
2023. ápr. 8. 21:00
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Neten megnézed a típus specifikációt. Vagy a gyártó oldalán, vagy hirdetőoldalakon. Nem szoktak bele rakni, egyáltalán nem gyári tartozék a GPS laptopokban.
2023. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"A linkelt oldal házszám pontossággal kiírta a tartózkodási helyemet"

Nekem Párizst dobta be. Pedig Baranya megyében ücsörgök a gép előtt... Hát ha így akarsz navigálni, akkor hajrá! :DD

Ne menjünk bele, hogy honnan veszik az infót ezek a weboldalak, de a lénye,g hogy megbízhatatlanok.

Van rengetegféle USB-s GPS vevő amit számítógépre lehet csatlakoztatni, - általában ilyen USB stickek mint a pendrive, meg a bluetooth modulok - úgyhogy ezt a részét meg lehet oldani. Ha a kocsiban teszel egy külső antennát, akkor meg azán még a jelerősség is tök jó lesz.

Egy ilyen is jó:

[link]


Két ingyenes megoldás lehet:

Google Maps

OpenStreetMap

Ezekhez keress appokat amik működnek windowson.

2023. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!