Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Felhőalapú szolgáltatás, ahol...

Felhőalapú szolgáltatás, ahol előfizetésnél előre lehet fizetni egy évet?

Figyelt kérdés
Létezik olyan felhőtárhely, ahol például megoldható az hogy például egy egész évre kifizetek egy tízest, és egész évben békén hagynak? Nem szeretnék minden hónapban ezzel szórakozni. Ha lehetséges jó lenne forintban fizetni. Közben nézegetem én is, olvasgatom a feltételeket, de erről nem találtam semmit.

2023. ápr. 23. 23:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy előre egy teljes évre lehessen fizetni és ne kelljen vele minden hónapban tökölni. Ezért olyan kellene, amely egy évig nem emeli a tarifa díját, vagy nem módosítják a szerződési feltételeiket. Van ilyen?
2023. ápr. 23. 23:25
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Microsoft 365?
2023. ápr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Minden lehet csak ne Microsoft bocsi :)


Ráadásul nekem olyan kellene, amelyik képes feltölteni például egy tikosított konténerfájlt is a felhőbe. Nekem veracrypt-el van egy kb. 85GB-s konténerfájlom titkosítva, olyan felhő kellene amelyik nem ellenkezik ha én ezt így egyben felraknám. Már csak azért is, mert 85GB-nél már biztosan elő kellene fizetni, de akkor ne legyen már potyára. Csakúgy titkosítás nélkül tuti nem raknám fel, még ha azt mondja a felhő, hogy ők majd tikosítva tárolják úgy sem.

2023. ápr. 23. 23:46
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Google one.

De gondolom az sem jó, meg semmi nagy cég.

Ha olyan titkos a dolog, nem hiszem hogy egy felhőben kéne tárolnod, inkább valami helyi NAS, vagy külső hdd, azokból is 2 darab.

2023. ápr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Google drive-ra gondoltam én is, hát annyira nem államtitok, de végülis annyira meg személyes, hogy másoknak nem szívesen engedném hogy turkáljanak benne.


Én már a gépen titkosítottam a számomra fontos fájljaim, csak az a kérdés, hogy a google engedi-e feltölteni titkosított konténert. Ahogy néztem van éves előfizetés, de még meg kell néznem bővebben. Külső hdd-n is megvan, 2 példányban szintén titkosítva veracryptel, de ha esetleg leégne a ház, amíg nem vagyok otthon, vagy kirabolnák a lakást, vagy bármi akkor harmadik mentsvárként valami távolabbi helyen is szeretném őket tudni.

2023. ápr. 24. 00:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, csak backupnak kell. Akkor ott van még a Backblaze meg az IDrive is. Mindkettőnél van éves előfizetés.
2023. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A legjobb az lenne, ha lenne egy offline tárhely, amire szükség esetén fel tudnám magam csatolni online arra az időre, míg letöltöm. Vagy vmi ilyesmi, de eddig még nem nagyon foglalkoztam ezekkel. Mindig két külső hdd-n meg a gépen volt titkosítva a cuccom. Eddig nem volt semmi baj, de van egy elektromos rollere a szomszédnak, és egyszer láttam egy ilyet kigyulladni. Azóta parázok, hogy ha tűz lesz akkor akár oda is vészhet mindenem..
2023. ápr. 24. 00:16
 8/11 anonim ***** válasza:

365-öt használok, backup-ra meg a Duplicati-t. Ez titkosítva backup-ol, és értelmes méretű file-okra darabolja a mentést (4-500 GB, de nem egybe tölti fel, így biztosabb). Jó ideje így használom, nem sírnak érte, hogy mik ezek :-) Azért maradt ez, mert extra szolgáltatásokban nekik van a legtöbb, amit tudnak adni, és bár annyira sokat nem használok office-t, időnként jól jön (meg annak a pár embernek, akinek ugyanezt tudom adni az előfizetésen keresztül).


Képben volt a Backblaze, de szerintem csak backup-ra drága, ráadásul ha restore-olni kell, azért külön fizetsz.


Képben volt a Google drive is, de furcsa módon nekik semmilyen normális megoldásuk nincs Linuxra (fizetős van, működik is, de a tárhely + kliens már drága).

2023. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem igazából a google one nem lenne probléma. Ahogy elnéztem van lehetőség éves díjat fizetni. A szerződési feltételeik nem igazán tetszettek, de mivel úgy is titkosított állományt töltenék fel lényegtelen. A kérdés már csak az, hogy egy 85GB titkosított kötetet,

amely egy mappában van képes-e feltölteni?

2023. ápr. 24. 14:16
 10/11 A kérdező kommentje:

Előfizettem google one-ra. A 160GB-s titkosított konténerfájlt, amiből 85Gb foglalt 37 óra altt szeretné felpakolni. :)


Van erre valamilyen másik opció, hogy gyorsabb legyen? A net nem valami erős, de mobilnet meg ettől is lassabb, vagy ezt mások is így szokták, ez a szokványos?

2023. ápr. 24. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!