Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen 3D RC Helikoptert...

Bakó Zaránd Benedek kérdése:

Milyen 3D RC Helikoptert érdemes megvásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ha valaki nem érti a 3D jelzőt a címben, akkor elmagyarázom:

Egy olyan Rc Helikopter, aminek egy fő rotorja van kettő helyett, és a farokrotor előre-hátra menetel helyett a forgást befolyásolja, de nem ez a lényeg. A helikopterben szereplő szervó rotorok képesek 360°-ban forgatni az eszközt, és mivel a fő rotor pengéi képesek negatív dőlésbe menni tudnak fejjel lefelé menni.


Szóval, a fő problémám:

Már sikerült kinéznem egy Blade 230s smartot a Horizon Hobbytól kiegészítőkkel, viszont a cég Amerikai. Utána néztem Európai weboldalakon, viszont eléggé megbízhatatlanul gagyinak tűntek az oldalak. Valamelyik után utánakerestem, és azt állították, hogy nem csak, hogy meg sem érkezik a termék, de még csak vissza se utalták a pénzt, a szolgáltatásuk ,,0" volt.

Nem kötődök ehhez a modellhez, annyi a lényeg, hogy rendelkezzen 3D funkcióval, legalább 220 gramm legyen (Tudok arról, hogy regisztráltatni kell a 200 gramm felettieket.), lehetőleg legyen Ready To Run (A termék tartalmazza a repüléshez tartozó kellékeket: Távirányító, akkumulátor töltő, esetleg pót alkatrészek), Európán belül legyen a termék és 130.000 Forintnál nem szeretnék többet költeni rá.


Gondolom valamelyikőtök felhozná azt, hogy egy ilyen nagy felelősséggel jár. Tudom az eszköz működését, elmémet bővítettem megfelelő irányítási módszerről, és már használtam hozzá megfelelő szimulátort is.



#RC Helikopter #3d helikopter #3d rc helikopter #megbízhatatlan weboldalak #más földrészi termék #Blade 230s smart
2023. ápr. 29. 18:39
A kérdező szavazást indított:
Add fel, az élet kegyetlen.
Kockáztass a gagyi weboldalakkal.
Ússz át az Indiai Óceánon keresztül Amerikába, hogy ott megvehesd.
1 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Lindinger, Schweighoffer, ha Kína is szóba jöhet, akkor Hobbyking (alapvetően olcsó hely hatalmas választékkal, de újabban már vámdíjakkal is számolni kell). Az amerikai dolgokkal vigyázz, mert lehet colos méreteket használnak és semmit nem fogsz kapni hozzá.
2023. ápr. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Meglepően gyorsan adtál választ a számomra. A Lindinger oldalon nincsen készleten a Blade 230s smar (Mégis ragaszkodnék hozzá, mert már az internet alaposan megismertette vele). A Schweighhofferrel kapcsolatban számos negatív komment van a ,,szegényes" szolgáltatásukról (Ha rosszúl fogalmazok, akkor arra gondolok, hogy ha problémába ütközik a vásárló, akkor nem nagyon foglalkozik velük a cég.), és amikor néztem a weboldalt nem tudtam eldönteni, hogy mi használt, újszerű, vagy új, mert annyira szegényes volt a fordításuk (Nem a Google fordítót használtam, hanem a Schweighoffer saját fordítását.). Mivel a Hobbyking Kínai az jár a fejemben, hogy nem azt fogom megkapni, amit megrendeltem, érvényelhetsz akármennyi pozitívummal, nem mennék bele.

Igen, elég kényes vagyok, pedig ez általában nem jellemző rám.

Szerencsém volt, egy ismerős ajánlotta az Amazon.de című oldalt, ahol vannak a Horizon Hobbytól előre Európába szállított termékek (Hogy melyik céghez tartoznak, azt már nem tudom :')), és ha valami probléma lesz, akkor ,,maga az Amazon állja a fizetést, hogy ha a jogosult nem teszi meg". Ha valami mégsem igaz, akkor már késő kioktatni, mert már megrendeltem, ha mégsem úgy mennek a dolgok, ahogy kellene, akkor tanulok belőle.

A colos dolgokkal képben vagyok, viszont a Horizon Hobby cm-ben is megadta a termék méretét, súlyát.

2023. ápr. 30. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a három a legismertebb modellező üzlet európai körökben, egyik sem megbízhatatlan hely. Az más kérdés, hogy a Schweighofer weboldala kritikán aluli, ez régen sem volt másképpen. Érdemes az ausztriai oldalukat használni rendeléshez. A Hobbyking-el a szállítási idő és újabban a VÁM költségek a probléma, de nézd. A legtöbb modellező szaküzlet ugyanazokat a kínai termékeket árulja, mint ők, csak átcímkézik és 10-szeres áron adják. Nézd csak meg, hogy mennyibe kerül egy mezei akkumulátor az európai üzletekben és nézd meg ugyanazt a specifikációjut a Hobbyking-en. A modellezés egy olyan hobbi, ami az üzletek részéről a lehúzásról szól.


Ha ragaszkodsz a Blade-hez, akkor rendeld azt. Az Amazon csak akkor intézi a garanciát, ha közvetlenül tőlük rendeled az árut ("Fullfilled by Amazon" megjegyzés az ár alatt), de tény, hogy maga az Amazon megbízható cég. Ha külsős cég árulja, akkor az Amazon csak egy felületet nyújt a kapcsolattartáshoz és neked kell lezongorázni mindent. De ezeknél a hobbi dolgoknál nagy garanciát ne várj...


És itt térjünk rá a colos méretekre. Ha valami törik, szakad és colos szabvány, akkor kizárólag Amerikából lehet hozzá alkatrészt rendelni. Alaphangon sok tízezres tételt jelent csak a szállítási költség. Csavarokat és anyákat még talán le lehet gyártatni egy jó esztergályosnál colos méretben, de szíjat és hasonlókat max. helyettesíteni lehet valami házi tákolmánnyal. Nem tudom a Blade-re vonatkozik-e, csak azt mondom, hogy ez is egy általános problémakör szokott lenni modellezős berkekben.

2023. ápr. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok információt, szerencsére az oldalon tudok még rendelni a modellhez pótalkatrészeket, ha az extra penge nem lenne elég hozzá, aminek a szállítási költsége 3000-4000 Forint között van, ha persze ugyanonnan származik, ahonnan magát a helikoptert rendeltem meg.

Már nincs szükségem több információra (Remélem, hogy minden fontosat tudok.), de ha még lenne mondanivalód szívesen meghallgatom (igazából olvasnám, viszont az mégis furán hangzik.)

További szép napot!

2023. ápr. 30. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Remélem, hogy sok örömet fog okozni. :)
2023. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!