Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nézegetek tápegységeket ezt...

Nézegetek tápegységeket ezt érdemes lehet megvásárolni?

Figyelt kérdés

Nekem egy seasonic G-450 450wattos tápegységem van gold minősítésű ami elméletileg 90%-os hatékonyságú.De most tervezek egy 6700XT kártyát venni és úgy gondolom ez a táp már kevés lesz hozzá,kinéztem egy ilyen tápot eVGA BQ Tápegység, 650W, 80+ Bronz csak ez ahogy nézem 85%-os hatékonyságú meg bronz minősítésű ami kettővbel a gold alatt van.Na meg nem ismerem a márkát az EVGA is lehet olyan jó m int a Seasonic?És mennyivel fogyaszthatna majd többet a bronz minősítés végett?Meg olyat is hallottam,hogy nem mind ajánlott EVGA tápokból.

Amúgy a gépemben még van 4 ventilátor,egy 240gb m.2 ssd,egy 1terrás hdd,egy ryzen 7 3700X proci,32gb ram meg ugye lenne a 6700XT



2021. aug. 8. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sok a zavar, de kezdjük az elejéről.

Hatásfok:

Felvesz x áramot a konnektorból, abból 90%-t hasznosít amit le is ad.

Jelen esetben 450W-os táp felvesz 500W-ot és abból 90% a hasznos teljesítmény. De nyilván nem ilyen egyszerű, ezt a hatásfokot csak 50%-os terhelés esetén éri el.

Röviden: Semmit nem számít számodra, és sosem értettem miért veszik figyelembe amikor a leadott teljesítményhez semmi köze. Maximum a villanyszámlán látszik de ilyen kis fogyasztás esetén meg sem érzi az ember.


Fogyasztás:

[link]

227W, de ez max terhelés alatt.

3700X:

[link]

100W-on belül, de ha 100W-al számolunk akkor is csak 330-340W-nál járon.

G-450:

[link]

Mint láthatod 400W-nál többet is képes ellátni +12V-os ágon, mivel 37 amperes áramerősségre képes.

Azaz semmi okod nincs az aggodalomra. Amúgy korrekt minőségű.


Az EVGA BQ-t meg szerintem felejtsd el, annyi pénzért manapság tápegységet is kapni ami sokkal jobb tőle. Sosem volt jó ajánlat.

650W ide meg oda, de egy belépős tápra nem bíznék egy 6700XT-t, előbb egy középkategóriás darabra.


Márkákról csak röviden:

Általad írt EVGA-ban HEC belső van, és nem is rossz darab.

De ott a G2-es széria Leadex II belsővel ami elég jónak számított, a G3-mas EVGA pedig elég jól sikerült FSP belsővel készült.

Szóval nem számít semmit, az összes EVGA-t nem ismerem de biztosan van Seasonic belsős táp is.

De hozzáteszem hogy van rosszul sikerült Seasonic táp is, az S12III például pocsék, mert bárgyártásban készül és a kondikon is spórolnak. Szóval teszteket kell olvasni.

Ja és itt egy elég korrekt tier list is:

[link]

2021. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom jól értelmeztem e de akár a 450-es tápom még megbírküzhatna a 6700xt vel is meg az egész konfigommal?

Egyébként ezt a kártyát néztem PowerColor Radeon™ RX 6700 XT Red Devil

2021. aug. 8. 16:19
 3/16 A kérdező kommentje:

Egyébként egy helyen ezt írták nekem


"A VGA játék alatt megáll 250W alatt, a proci mondjuk 100W a komplett konfig mondjuk max 350W tehát ez már elég szoros a 450-nek (főleg ennek a 450-esnek) de egy 550W-osnak bőven megfelelő."

2021. aug. 8. 16:21
 4/16 anonim ***** válasza:

Lófüttyel sem fogyaszt többet egy brinze mint egy gold. Éves szinten elhanyagolható összeg.


A 6700XT alapon 220W körül fogyaszt, ha hózol rajta akkor 250-260W, ha hozzáadod a Ryzen7 85Wattos igényét meg a sallangokat akkor a 650W bőven elég ( majdhogynem a mostani is elég lenne ). Szerintem vállalható a BQ, bár az LTT listán lehúzták egy kicsit.

2021. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Simán megbirkózna vele, nem lesz semmi probléma.

Van olyan táp amire nem bíznám már rá, de erre simán mivel nem osztott ága van így a GPU is azt az 1 ágat terheli amit a CPU és nem feleződik a teljesítménye erre a két komponense.(bár ezt máig nem értem, amikor a CPU lényegesen kevesebbet fogyaszt tőle általában...)

Szerintem az a típus is annyit fogyaszt körülbelül, vagy kevesebbet pár wattal.

2021. aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#4.Persze hogy lehúzták.

Mert egyrészt iszonyat túl van árazva(idehaza is Formula Gold, meg Pure Power 11 árán van), meg azért hagy maga után kívánnivalót az a HEC belső is.

Bár eleve az EVGA nevet meg kell fizetni, kicsit drágább mint az azonos belsővel/hasonló rendelkező társai.

Szóval hogy ha már csere akkor valami ilyesmire:

[link]

De ez alá nem adnám:

[link]

Meg persze RMX2018, Seasonic Focus Plus, SilentiumPC FM2, MWE Gold stb.

2021. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6/


Én most alzánál a 650BQ-t 21EFt-ért találtam

2021. aug. 8. 16:28
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez 2 ezerrel több:

[link]

De nem is egy kategória, A tier-es táp szóval felső-középkategóriás darab.

Az az EVGA inkább belépős, vagy a közép alja kb.

2021. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De mint írtam maradhat a jelenlegi is, vesztenivalód nincs.
2021. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

5/


Biztos nem szűkös a 450watt?

2021. aug. 8. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!