Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok egy ( ideiglen...

Miért nem tudok egy ( ideiglenesen nálam lévő) régebbi laptoppal ( Windows 7) LAN kábel használatával sem csatlakozni az internetre?

Figyelt kérdés

A laptopon a Windows 7 van telepítve.

A szolgáltatóm a Digi tehát PPPoE a kapcsolat.

Amikor be szeretném állítani az új kapcsolatot, máris felismeri ,h PPPoE. A szolgáltatótól kapott felh. név és a jelszó beírása után elkezdődik a kapcsolódás,("Kapcsolódás a következőn keresztül: WAN miniport"), de kb.: 45 mp után nem sikerül,valamint az újrapróbálkozás is sikertelen.A 651-es a hibakódot írja ki.

Ideiglenesen a router egyik portjára csatlakoztattam, amivel egy másik asztali gép kapcsolatát szüntettem meg.

Esetleg a kapcsolódást olyan helyen kell beállítani, ahol nem PPPoE a kapcsolat?

Ezt azért kérdezem, mert mint ahogy a címben is említettem: nem az enyém a gép.


2023. máj. 7. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, mert soha nem volt digi szolgáltatótól semmim, de a pppoe-t nem végzi el a router? Ezután a routered oszt LANon DHCP-vel ip-t.
2023. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha közvetlenül - router nélkül - csatlakozol, az optikai hálózaton, akkor kellhet PPPoE - ennek beállítása Windows 7-en:

[link]

ha mindezek ellenére 651-es hibakódot ad, vannak lehetőségek a hiba elhárítására:

[link]


Ha router közbeiktatása mellett csatlakozol, akkor nem kell PPPoE-t beállítani a gépen - azt a router fogja elvégezni - a gép automatikusan, DHCP-n keresztül csatlakozik a routerre, majd így az Internetre

2023. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ahogy a kérdésemben is említettem: egy routeren keresztül csatlakozó a második asztali gépbe dugott kábelt tettem bele a laptopba.

Az asztalin (amiből a kábel kijött) semmit nem kellett állítani a csatlakozás után.

Az nem kérte a PPPoE adatokat.

Az jelent vmit, h arra Windows 10 van telepítve?

Még annyit: ahogy azt írtad, (írtátok) ha a routeren keresztül csatlakoztatom, akkor nem kell PPPoE.

Ez viszont kéri az adatokat.

Ez a folyamat teljesen úgy megy, mint ahogy a digis leírásban szerepel, ami ugye egy közvetlen csatlakozás a modemtől.

Mégis kellenek az adatok.

A router Tp-Link Acher AX 20, a laptop Acer Aspire One d260

2023. máj. 7. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az jelent vmit, h arra Windows 10 van telepítve?"

Nem.


"Még annyit: ahogy azt írtad, (írtátok) ha a routeren keresztül csatlakoztatom, akkor nem kell PPPoE.


Ez viszont kéri az adatokat."

Azért kéri, mert létre van hozva a PPPoE kapcsolat és automatikusan akar csatlakozni. Ha routeren keresztül csatlakozol, töröld a PPPoE-kapcsolatot (Vezérlőpult Hálózat és Internet --> Hálózati és megosztási központ --> Adapterbeállítások módosítása) és ekkor az automatikus DHCP-kapcsolat lesz aktív.

2023. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad!

Máris próbálom.

2023. máj. 7. 18:27
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát,kipróbáltam......

A rendszer felállása után már létre is jött a kapcsolat, viszont nincs WiFi.

Átállítottam nyilvánosról otthonira. A fő gép megosztott meghajtóit is látja, viszont nincs WiFi.

Van egy kapcsoló is rajta (Fn+F3),ami aktiválja a vez. nélküli kapcsolatot,de semmi.

A gép drivereit elég nehéz volt megtalálni,mivel nem mai gépről van szó. A driverscape.com-ról töltöttem le pl.: a videokárty driverét, ami jó.

2023. máj. 7. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:

"a laptop Acer Aspire One d260

...

A rendszer felállása után már létre is jött a kapcsolat, viszont nincs WiFi."

Az Acer oldaláról

[link]

a pontos típusszám/sorozatszám ismeretében feltehetőleg elérhető.


Ha ott nem találsz, akkor valamilyen hardverdetektáló szoftverrel:

* [link]

* [link]

vagy Vezérlőpult --> Eszközkezelő --> <adott, ismeretlen hálózati hardver> --> Tulajdonságok --> Részletek --> Hardverazonosítók:

[link]

alapján meg lehet keresni a pontos eszköz gyártóját és típusát:

[link]

majd a gyártó oldaláról elérhető meghajtóprogram letölthető

2023. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az információkat.
2023. máj. 7. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!