Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez a weboldal kamu?

Ez a weboldal kamu?

Figyelt kérdés

[link]

A weboldal egyszerre tűnik nagyon gyanúsnak, és igaznak is, valaki tudna modnani róla valamit, aki ért az ilyesféle oldalakhoz?



2023. jún. 5. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vírusirtó meg sem engedte nyitni, ezek után én biztos nem fogom erőltetni.

Ha piaci ár alatt árulnak olcsó cipőket egy olyan sablon webshop oldalon, ahol még az impresszumot sem rakták ki (így nem tudod kitől vásárolsz, ki felé írhatsz panaszt), akkor felejtős.

Nem az az átverés szempontja, hogy egy weboldal ízléses-e vagy sem, hanem milyen információk vannak (nincsenek) rajta. Az összes ilyen tucat kamu oldal ugyanazt a webáruház motort használja, és mind szépen fog kinézni.

Tanuld meg felismerni a jeleket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..

2023. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Maga a cég létezik:

* [link]

a francia Országos Statisztikai és Gazdaságtudományi Intézet oldalán:

* [link]

is lekérdezhető, illetve más francia cégadatbázisban is:

* [link]

* [link]

* [link]

de én nem igazán bíznék egy dél-franciaországi, kínai tulajdonosú (Qiwen HUANG), más gyártók termékeivel kereskedő kisvállalatban, pláne, hogy az adatvédelmi nyilatkozatuk:

* [link]

nagyon nyúlfarknyi, rákeresve az oldalukra ilyesmiket lehet találni:

* [link]

* [link]

* [link]


Inkább nézz szét a gyártó oldalán:

[link]

2023. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jún. 5. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Virus nincs rajta, de ettől még 99% kamu, 2000ft-ért turkálóban sem kapsz ilyesmit, nemhogy újként.
2023. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megnéztem a linket virustotalban és 3 malwert írt
2023. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!