Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az az IP-cim? Es tenyleg...

Mi az az IP-cim? Es tenyleg azonositanak vele? Nev, cim. Stb, tehat mindent fognak rolam tudni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 08:56
1 2
 1/12 Darklight ***** válasza:
Igen egy számítógép azonosító kód, amiről ki tudják deríteni, hogy hol vagy. Nem lehet megváltoztatni!!!
2010. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Darklight ***** válasza:
(előző válasz adó) De vannak olyan programok, amelyekkel álcázni tudod. Ilyen például a "Hide my ip" is.
2010. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megneztem a neten az Ip-cimemet es,hogy hol vagyok jelenleg.Az orszag ea a megye stimmel,de a varos nem.Ez,hogy lehet??
2010. okt. 13. 09:07
 4/12 Darklight ***** válasza:
Biztos valami összezavarta a jelet, vagy nemtom, de hogy nézted meg? :)
2010. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom elrejteni az IP-cimemet.Azert kerdezem,mert regisztraltam egy oldalon(es nem olvastam el a felteteleket,hisz minden regisztracio ingyenes es venni sem akartam semmit,es a nevemen kivül semmi mas nem volt valodi),es most a "ceg" küldte a szamlat,mivel a regisztracioert fizetni kell,es a hamis adatokert most büntetö panasz jogat fent tartja maganak ebben az esetben(ö irta igy).Tudni akartam,hogy fizetnem kell-e vagy sem.A büntetö panasz(csalasert)ez mit jelent???Nagy trutyiban vagyok???
2010. okt. 13. 09:15
 6/12 A kérdező kommentje:
google,ip cim,es felmentem az elsöre es ott lekertem,es megneztem,hogy hol vagyok.
2010. okt. 13. 09:19
 7/12 anonim ***** válasza:

A térkép a szolgáltatói leosztást mutatja meg, jellemzően a szolgáltató központját látod rajta. Azonban ez az információ téves (pl. sok inviteles ügyfelet Szegedre tesz, holott pl. Budapesten van).

A valóságban azonban ennél sokkal komolyabban meg lehet mondani a dolgot: mivel a hálózaton egyetlen egy ember birtokolhat egy egyedi publikus IP-címet, így az IP-hez tartozó szolgáltató másodpercre pontosan meg tudja mondani, hogy melyik előfizetője használta az adott IP-t az adott időpillanatban. Tehát a nevet, a címet, a használat helyét, és a forgalmazott adat minőségét (nem azt, hogy mit, hanem, hogy pl. http-n, ftp-n, stb.)

2010. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A "nagyközönség", azaz a sima felhasználó nem tud bármit megtenni, megnézni az IP-címeddel kalpcsolatban. A szolgáltató, és egy hozzávetőleges várost ki lehet deríteni, de semmi pontosat. Ha azonban beperelnek, akkor a hatóságnak a szolgáltatód ki fogja adni, hogy a regisztráláskor melyik előfizetőjük használta azt az IP-címet, így eljutnak hozzád. Közvetlen a cégnek nem fogja a címedet kiadni a szolgáltató, csak hatóságnak.


Egyébként NAGYON rosszul tudod: nem minden regisztráció ingyenes. Illik elolvasni a leírást, hogy mit fogadsz el. Ez amolyan apróbetűs rész, ahol a legfontosabbak vannak. Ha beperelnek akkor jogosan teszik. Ha ebben az elfogadott nyilatkozatban benne volt az, hogy hamis adatok megadása esetén százmilliót kell fizetned, akkor jogos, ha annyit követelnek rajtad!

2010. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na álljon meg a gyalogmenet :D

Először is kérdező, ne parázz. Az első válaszoló közel h*lyeséget írt :D

Minden szolgáltatónak van egy állandó IP tartománya, amelyet az ügyfelei részére kioszt. Nem állandóan ugyanazt, sőt, az ip általában változó (dinamikus), mivel a fixért rendszerint külön kell fizetni (pld. hogy ne tudjon otthon kiszolgálót üzemeltetni az ügyfél - persze ez is kijátszható).

Az IP változások általában egy újra csatlakozással elérhetők, ha mégsem, akkor néhány nap elteltével maga a szolgáltató szakít és változtat. Régebben a UPC-re volt jellemző a fix ip, azt hiszem már ez is megszűnt.

Egy azonban biztos, egy adott időpillanatban kizárólag te használod az IP címed, és ezt a szolgáltató tudja (hiszen ő osztja ki, az adataid pedig nála vannak). Senki más, csak a szolgáltató. A különböző térképes követések sem az ügyfelet, hanem a szolgáltató szék- vagy telephelyét tudják megmutatni. Attól tehát nemk ell félned, hogy az adott oldal, ahova regisztráltál, téged IP alapján megtalál.

Az viszont más kérdés, hogy a regisztráció során mire hatalmaztad fel az adott tartalomszolgáltatót, milyen adatokat adtál meg és egyáltalán mi van az ászf-ben, ha volt ilyen. Ha sikerült előfizetned valamire véletlenül, akkor lehet némi esély arra, hogy az adott tartalomszolgáltató és a saját szolgáltatód infókat cserél. Nekem pl. az autópálya matrica vásárlása jelent meg a hagyományos internetes számlán.

2010. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

09:35 teljesen jól leírta! Szolgáltatón kívül senki sem azonosíthat be utca/házszámra.


Kivéve... ha mondjuk beülsz egy mekibe egy NoteBookkal és a meki wifijét használod. Vagy bármely más nyilvános wifis hálózat esetén, ahol nem kell megadnod az adataidat.


Akkor maximum a hálókártyád MAC címe alapján azonosíthatnak ha otthon is használod, viszont még azt is meg lehet változtatni - ezért nem lehet bizonyítani, hogy a te géped volt ott a mekiben.

2010. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!