Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a gond az internet...

Mi lehet a gond az internet kapcsolattal?

Figyelt kérdés
digi netről van szó, kb egy videót nem tud betölteni sokszor, netflix meg hbo max fejeltős mióta behúzták az optikai kábelt (azt ígérték gyorsabb lesz egyébként tőle), de a legnagyobb 1000-es net ellenére egy szobával arrébb már inkább mobilnetet használok mert használhatatlan a wifi (panel lakásról beszélünk..) ami feltűnt hogy 3db modem van. egybe a TV kábele érkezik amiből megy a TV-be, a másikba az optikai kábel, és ez megy tovább a 3.egységbe ami az én routerem. ugye ez osztja el a LAN kábeleket is és ez adja a wi-fit. nem sok egy kicsit a 3 egység? elküldtek a francba hogy kell ennyi, holott a vicc hogy a barátnőm lakásában 1 vagy 2 egységgel megoldható volt, 3 biztosan nem kellett pedig volt TV és net is, csak egy kisebb csomag. plusz ha lemérem a digi sebességmérőjén (természetesen cxsak ezt fogadják el) akkor minden ok, 800mb/s, valóságban meg a videókat se tölti be ha olyanja van, újraindítás után se. így hiába hívnám őket ki (ezen már túl vagyok egyébként), elküldene megint azzal hogy minden ok 800mb/s és kiszámklázna 6000-et a semmire. mivel lehet a gond? rossz lehet a routerem? illetve kell tényleg a 3 egység? de akkor a másik helyen miért nem kellett ennyi? ott saját routerünk se volt. (egyébként a routerem tplink archer C6 AC1200)
2023. júl. 4. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A wifi nem egy csodaszer, ezer dolog zavarhatja. Használj kábelt, azon fog csak jönni az 1000 Mbit.
2023. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ez a baj hogy ugysem jo, a tv-n pl nem tudunk netflixet vagy hbo got nezni pedig az is kabellel van rajta. Ha laptopra atdugom akkor pedig irja a 800mb/s-et. Szoval nem tudom mi lehet a gond, a wifi is szar egyebkent, tehat igazabol minden:D csak amig nem tudom az-e a gond nem vennek masik routert 30 ezerert vagy nem tudom.
2023. júl. 4. 09:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp vegyél saját routert, a modemet tedd modem módba és a router csatlakozzon. Nekem egy jó 8 éves modemem van, a wifije 5 éve rossz, 2 éve meg elkezdte azt csinálni, hogy ha nagy UDP forgalom ment át rajta a vezetékes telefon megnémult. Saját routerrel ilyen gond nincs, bár a wifi lefedettségen nem javított, a fizika törvényeit nem tudja áthágni (a nappali vasbeton falán nem hatol át), de vezetéken kiválóan működik, szinte bármikor kimérek 980-at asztali gépen.
2023. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!