Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha VPN-t használva USA-t...

Ha VPN-t használva USA-t választom ki egy szoftver megvásárlásánál, akkor 27% helyett 0 a VAT (ÁFA). Ha így veszem meg, az gondolom nem teljesen legál, de tekintve, hogy a VPN miatt jogilag az USA-ban töltöm le, így lehet ebből gond?

Figyelt kérdés
Kb 100.000 Ft-os szoftverről van szó, erre még menne ÁFA. Nem akarom torrentről letölteni.
2023. júl. 6. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ez semmi más mint mezei adócsalás, ami bűncselekmény. Amúgy a szoftvertől függ, ha csak egy verziója létezik akkor valószínűleg menni fog, ha viszont régiófüggő, akkor az USA verziót fogod megkapni, ami az ottani szerverekre csatlakozik, így nem fogod tudni egy EU-ssal összekapcsolni.
2023. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%

"Nem akarom torrentről letölteni."


Torrentről nem akarod letölteni de adót akarsz csalni. Te is még egy ritka értelmiség vagy

2023. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdés arra irányult, hogy az adófizetési kötelezettség Magyarországon valósul-e meg, mivel a teljesítés helye a letöltés helye. A VPN ezt az USA területére korlátozza. Szerinem ez olyan, minta ott megvettem volna, majd a gépemre felmásolva hazajöttem volna vele.

Adócsalás... Nem vagyok adócsaló de ebben az esetben nem tartom jogosnak, ezért szerettem volna többet megtudni.

Nem akarom torrentről letölteni... Mert ki akarom fizetni a munkáját annak aki dolgozott érte.

Menj vissza a fiókba te éles kés. :)

Nem akartam személyeskedni, de ha már így tettél, akkor megengedem magamnak. :*

2023. júl. 6. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem olyan mintha ott vetted volna meg. A weboldalnak ahol veszed olyan, mert IP cím alapján mutat áfát, de szoftvervásárláskor szerződést is el kell fogadj, amit ezzel megszegsz. Ha kimész USA-ba és ott veszed meg valóban, és hazajössz, akkor igen, működhet. Ez olyan mintha azt mondanád hogy lelőttél egy brazil embert idehaza, de mivel brazil, ez olyan mintha kimentél volna Brazíliába és ott ölted volna meg, majd hazajössz, emiatt meg nincs kiadatási egyezmény.
2023. júl. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinem ez olyan, minta ott megvettem volna, majd a gépemre felmásolva hazajöttem volna vele."

Hát... nem. Tekintve, hogy nem tartózkodtál ott, amikor megvetted.


"ebben az esetben nem tartom jogosnak"

Pedig jogosnak jogos.

Az más kérdés, hogy igazságos-e. De a jogot nem érdekli az, hogy mi mennyire igazságos. Szabályok vannak, és azokat kell betartani, ha nem akarsz szürke, vagy annál is sötétebb vizekre evezni.

Mondjuk ha saját célra veszed, és nem származik belőle anyagi nyereséged, akkor a kutyát nem fogja érdekelni, hogy az a szoftver honnan van. Ha kereső tevékenységhez kell, akkor viszont nem érdemes kiskapukra játszani. Ugyan akkor is elenyésző a valószínűsége, hogy belebukj, de ha pénzed származik belőle, nekem legalábbis megérni azt a 27 ezer többletet az, hogy nyugodtan aludjak.

2023. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!